Jabłoński i Piekarski na podium ligi

Piotr Stańczak
Marcin Jabłoński (trzeci z lewej) wygrał swą kategorię wiekową wśród mastersów. Marcin Piekarski (drugi z prawej) był trzeci. archiwum kamaro
Reprezentanci kolarskiej drużyny Kamaro Sport Line ze Skarżyska wystartowali w pierwszych Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej MTB, które odbyły się pod koniec kwietnia w podkieleckich Daleszycach.

Skarżyszczanie ścigali się na wszystkich trzech, dostępnych dystansach: family 21 kilometrów, fan 45 km oraz master 72 km. Po raz pierwszy na dystansie fan team Kamaro reprezentowały kobiety - Renata Bastrzyk i Alicja Wąsowska.

Mimo, iż maraton w Daleszycach uznawany jest za jeden z trudniejszych w całej lidze, wszyscy nasi zawodnicy ukończyli go szczęśliwie. Do mety dojechało 23 reprezentantów Kamaro. Drużyna już na samym początku ligowych zmagań, odnotowała ogromny sukces. Najlepszymi wynikami mogą pochwalić się dwaj mastersi, Marcinowie - Jabłoński oraz Piekarski. Obaj startowali w kategorii wiekowej M4. Pierwszy z wymienionych wygrał rywalizację w tej grupie, drugi zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Ich postawa daje nadzieje na kolejne sukcesy w tym sezonie.

Kolejne zawody z cyklu MTB Cross Maraton w regionie świętokrzyskim odbędą się w następnym miesiącu - 5 czerwca w Piekoszowie i 26.06 w Kielcach.