Jacek Kiełb z Korony zadebiutował w pierwszej reprezentacji Polski

/SAW/
Jacek Kiełb zadebiutował w pierwszej reprezentacji Polski.
Jacek Kiełb zadebiutował w pierwszej reprezentacji Polski. Fot. Sławomir Stachura
Piłkarz Korony Kielce Jacek Kiełb zadebiutował w niedzielę w piłkarskiej reprezentacji seniorów. 22-letni Kiełb zagrał przez 13 ostatnich minut w meczu z Danią w turnieju o Puchar Króla w Tajlandii. Polacy przegrali 1:3 (1:1) a jedyną bramkę dla Polaków strzelił Sławomir Peszko.

Polska - Dania 1:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Soeren Rieks 22 min , 1:1 Sławomir Peszko 26, 1:2 Morten Nicolas Rasmussen 48, 1:3 Jesper Bech 60.

Polska: 12. Pawełek - Mierzejewski, Jodłowiec, Sadlok, Tosik (59. Dawid Nowak) - Peszko (77. Kiełb), Bandrowski, Iwański (85. Tomasz. Nowak), Rybus (85. Małecki), Piotr Brożek (46. Brzyski) - Lewandowski (70. Robak).

Dania: Christensen - Mikkelsen, Larsen, Christensen (68. Stadsgaard), Jakobsen - Rieks (83. Bernburg), Nielsen (76. Würtz), Poulsen, Absalonsen (66. Krohn-Dehli), Bech (83. Thygesen) - Rasmussen.

Kiełb wszedł na boisko w 77 minucie zastępując prawego pomocnika Sławomira Peszko. Dwie minuty później miał okazję na strzelenie gola, ale nie trafił w piłkę, a w samej końcówce uderzał niecelnie.

Dla Jacka Kiełba był to oficjalny debiut w pierwszej reprezentacji. Wcześniej grał kadrze Polski do lat 21.
W meczu z Danią zagrali również inni zawodnicy reprezentujący wcześniej barwy Korony Kielce- na lewej obronie Tomasz Brzyski (obecnie Ruch Chorzów), w środku Tomasz Nowak, który jest wypożyczony na rok z Korony do Polonii Bytom oraz Marcin Robak, były napastnik kieleckiej drużyny a obecnie pierwszoligowego Widzewa Łódź. Przez całą pierwszą połowę grał wychowanek Polonii Białogon Piotr Brożek.