„Jak rozpoznać Żyda”. Tygodnik "Tylko Polska" z...

  „Jak rozpoznać Żyda”. Tygodnik "Tylko Polska" z antysemickimi artykułami w sejmowym kiosku. Jest reakcja Kancelarii Sejmu

  Leszek Rudziński

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Źródło: TVN 24

  W sejmowym kiosku pojawiła się gazeta, na okładce której widniał tytułu artykułu „Jak rozpoznać Żyda”. Po medialnej burzy Kancelaria Sejmu postanowiła interweniować w sprawie publikacji.
  Znajdujący się w siedzibie sejmu kiosk wynajmuje firma RUCH S.A. W czwartek wśród udostępnionych tytułów pojawił się tygodnik „Tylko Polska” z antysemickim nagłówkiem „Jak rozpoznać Żyda”.

  Na okładce znalazł się również wizerunek historyka zajmującego się II wojną światową Jana Grossa, opatrzony podpisem: „Żydzi chcą od polski 300 miliardów dolarów”.

  Zdjęcie gazety błyskawicznie obiegło media społecznościowe, wzbudzając krytyczne komentarze polityków i dziennikarzy.
  „Nie zostawię tego tak po prostu. Jawny antysemityzm sprzedawany w kiosku Sejmu RP” – napisał na Facebooku poseł Michał Kamiński.

  „Panie Marszałku Marku Kuchciński. Co Pan na to? Nie ma zgody na antysemityzm w polskim Sejmie. Konieczna natychmiastowa reakcja, w tym przeprosiny z Pana strony” - grzmiała z kolei w mediach społecznościowych była wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka.

  W związku z tym Kancelaria Sejmu postanowiła interweniować.

  „Kancelaria Sejmu będzie wnioskowała o usunięcie z zestawu prasy dostarczanej przez RUCH S.A. periodyku z antysemickimi artykułami. Jednocześnie zostanie sprawdzona całościowo lista tytułów, które są udostępniane przez kolportera w Parlamencie” - poinformował na Twitterze Andrzej Grzegrzółka z Centrum Informacyjnego Sejmu.
  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (8) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo