MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak wykorzystać Unię Europejską?

Iwona Jurek Sekcja Marketingu Politycznego
Jakość zmian i ich charakter zależy tylko od nas - młodych ludzi, mieszkających w Świętokrzyskim lub wiążących z tym regionem swoją przyszłość. Na zdjęciu: dr Bartosz Zapała, moderator dyskusji.
Jakość zmian i ich charakter zależy tylko od nas - młodych ludzi, mieszkających w Świętokrzyskim lub wiążących z tym regionem swoją przyszłość. Na zdjęciu: dr Bartosz Zapała, moderator dyskusji.
Na ile nas stać? W jaki sposób skorzystamy z możliwości, jakie daje nam Unia Europejska? Jak się okazuje, wiele zależy od nas.

Jak rozwinęło się województwo świętokrzyskiego z perspektywy trzyletniej obecności Polski w UE? Jak spojrzeć na zachodzące zmiany i ich jakość? Wystąpienia Pawła Lulka i Sławomira Pastuszki skłoniły do przemyśleń nad szansami, jakie dla młodych ludzi stanowić może obecność Polski w UE. Wywołały też żywą dyskusję nad przyszłością regionu świętokrzyskiego, jego mieszkańców i możliwości rozwoju. Studenci i zaproszeni goście, zgodnie uznali, że szanse są ogromne, zważywszy na ilość środków finansowych przyznanych naszemu regionowi na najbliższe lata (ok. 1,3-1,5 mld euro).

Jakość zmian i ich charakter zależy tylko od nas - młodych ludzi, mieszkających w Świętokrzyskim lub wiążących z tym regionem swoją przyszłość. Możemy wykorzystać środki dostępne z UE na inwestycje w gospodarkę, rozwój infrastrukturalny i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Może to zapewnić trwały rozwój i zwiększy atrakcyjność naszego regionu w skali kraju.
Paweł Lulek, reprezentujący Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, analizował sytuację na rynku pracy w regionie i możliwości rozwoju zawodowego po przystąpieniu Polski do UE. O członkostwie Polski w UE jako szansie rozwoju naszego regionu, opowiedział Sławomir Pastuszka ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Moderatorem dyskusji był dr Bartłomiej Zapała, który ukierunkowywał dyskusję.

Dyskutanci szczególne interesowali się szansami, jakie członkostwo Polski w UE otwiera przed młodymi ludźmi. Ta część dyskusji wywołała największe emocje i jednocześnie ujawniła różne podejście studentów do możliwości własnego rozwoju. Dr Bartłomiej Zapała, prowadzący dyskusję, oraz Paweł Lulek i Sławomir Pastuszka, przekonywali studentów, by uwierzyli w swoje umiejętności i wykorzystali zdobytą wiedzę do wychodzenia z własnymi inicjatywami. Pozwolą one zdobyć doświadczenie i zaowocują w przyszłym życiu zawodowym, czego sobie tylko możemy życzyć!

Debata "Trzeci rok Polski w UE: znaczenie dla regionu świętokrzyskiego" była kolejnym spotkaniem poświęconym tematyce europejskiej. Zorganizowało ją Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Kielcach, przy współpracy z Sekcją Marketingu Politycznego Szkolnego Koła Naukowego "Societas".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie