MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jaki był tegoroczny test szóstoklasistów?

Piotr BURDA [email protected]
Iwona Marynowska, dyrektorka I Zespołu Szkół Społecznych imienia Mikołaja Reja w Kielcach, tłumaczy uczniom, jak powinni wypełnić arkusz.
Iwona Marynowska, dyrektorka I Zespołu Szkół Społecznych imienia Mikołaja Reja w Kielcach, tłumaczy uczniom, jak powinni wypełnić arkusz. Dawid Łukasik
Kto dokładnie czytał polecenia, nie powinien mieć problemów. Nasi szóstoklasiści już po sprawdzianie. Jego bohaterami byli Karol Gauss i… sum wąsaty.

Jan Korczyński z kieleckiej delegatury łódzkiej komisji egzaminacyjnej:

Jan Korczyński z kieleckiej delegatury łódzkiej komisji egzaminacyjnej:

- Sprawdzian przeszedł sprawnie, nie było problemów organizacyjnych. Pierwsze dane o frekwencji są dobre. W Kielcach i powiecie zdarzyły się tylko pojedyncze przypadki nieobecności.

W Świętokrzyskiem sprawdzian pisało 12.795 uczniów, w tym 1592 w Kielcach.

DOKŁADNIE CZYTAĆ

Tegoroczny test szóstoklasistów nie powinien sprawić im większych problemów. - Zadania były przystępne, choć w kilku można było popełnić błąd, jeśli uczeń niedokładnie przeczytał treść polecenia - mówi Iwona Świątkowska, nauczycielka matematyki w Zespole Szkół Społecznych imienia Mikołaja Reja w Kielcach. - Chodzi tu głównie o zadanie jedenaste - informuje.

GAUSS I SUM

W tegorocznym sprawdzianie uczniowie musieli odpowiedzieć na kilka pytań związanych z tekstem o Karolu Gaussie, wybitnym matematyku. Już jako siedmiolatek potrafił rozwiązywać skomplikowane zadania matematyczne, zawstydzając swoich nauczycieli. Część zadań była też związana z wierszem Jana Brzechwy o wąsatym sumie. Nie powinny one sprawić uczniom większych kłopotów.

ZAPROSZENIE I OPIS

W dwóch ostatnich zadaniach należało opisać znaczek pocztowy z Gaussem i zaprosić dyrektora na szkolną wystawę znaczków. Uczniom, którzy wiedzą, czym jest opis, a czym zaproszenie, nie przysporzyło to kłopotu.

Teraz arkusze wypełnione przez naszych uczniów trafią w ręce egzaminatorów. Wyniki poznamy zapewne pod koniec maja. W przypadku uczniów, którzy wybierają się do gimnazjum w swoim obwodzie zamieszkania, wynik nie ma większego znaczenia. W innej sytuacji decyduje o kolejności przyjęć.

Najbardziej obleganymi gimnazjami w Kielcach są: Gimnazjum numer 23 przy ulicy Radiowej, Gimnazjum numer 4 przy ulicy Jasnej oraz gimnazja prywatne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie