Jakie projekty do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu zgłosiła gmina Gowarczów?

Paweł Więcek
Paweł Więcek
Jakie projekty do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu zgłosiła gmina Gowarczów? Sprawdziliśmy.

Program Inwestycji Strategicznych to dedykowany samorządom komponent opracowywanego przez rząd pakietu społeczno-gospodarczych reform "Polski Ład". Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca i potrwa do 15 sierpnia 2021 roku. Każda jednostka samorządu terytorialnego oraz związek gmin może zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: bez kwotowego ograniczenia, na dotację do 30 milionów złotych i wsparcie do pięciu milionów złotych.

Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów, informuje, iż samorząd złożył komplet wniosków. Na jakie inwestycje chce pozyskać wsparcie finansowe?

Pierwszy wniosek - budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą i modernizacją oczyszczalni w gminie Gowarczów. - Przedmiotem inwestycji jest wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej. Ścieki bytowo-gospodarcze z obrębu Bębnów przetransportowane zostaną system kanalizacji sanitarnej do istniejącej oczyszczalni ścieków w Rudzie Białaczowskiej. Z racji systematycznego kanalizowania zlewni oczyszczalni przewiduje się zwiększenie przepustowości oczyszczalni ścieków. Celem inwestycji będzie zwiększenie przepustowości hydraulicznej istniejącej oczyszczalni - mówi Stanisław Pacocha. Gmina ubiega się o 10,9 milionów złotych dofinansowania.

Kolejny projekt to modernizacja infrastruktury drogowej na obszarze gminy Gowarczów. Na pakiet składa się siedem inwestycji. 1. Przebudowa drogi niepublicznej w miejscowości Brzeźnica, przebudowa drogi gminnej Korytków–Kurzacze, przebudowa drogi gminnej Gowarczów – Eugeniów, przebudowa drogi Kamienna Wola–Kurzacze, przebudowa drogi Korytków–Bernów, przebudowa drogi Gowarczów-Komaszyce oraz remont drogi gminnej - ulica Wojska Polskiego w Gowarczowie. Na ten cel gmina chce pozyskać 4,9 miliony złotych.

Ostatnia aplikacja dotyczy budowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla osób z orzeczeniami o niepełnosprawności wraz z zagospodarowaniem terenu w Kamiennej Woli. - Projekt przewiduje budowę nowego budynku z infrastrukturą towarzyszącą w którym będzie miał siedzibę specjalny ośrodek szkolno – wychowawczy. W ośrodku znajdą swoje miejsce osoby z niepełnosprawnościami. Budynek zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Planowany jest również zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych. W ramach planowanego zadania zostanie zakupione całe wyposażenie ośrodka. Oprócz samej budowy ośrodka nowe oblicze zyska również jego otoczenie. Planowane jest budowa ciągów komunikacyjnych, boiska do piłki siatkowej i koszykówki oraz całego ogrodzenia wraz z oświetleniem - informuje Stanisław Pacocha. Wartość dofinansowania - 6,9 milionów złotych.

Sklepowy patriotyzm, to polska specjalność.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie