Jakub Błaszczykowski zakończył reprezentacyjną karierę. Reprezentanci Polski i Niemiec utworzyli dla niego szpaler. Zobacz zdjęcia i wideo

Bartosz Wartałowicz
Jakub Błaszczykowski zakończył reprezentacyjną karierę. Towarzyski mecz z Niemcami był jego 109 meczem w narodowych barwach. Skrzydłowy Wisły Kraków przed meczem otrzymał okolicznościową paterę od prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezarego Kuleszy.

Prezes PZPN, Cezary Kulesza pożegnał Jakuba Błaszczykowskiego. Skrzydłowy Wisły Kraków zagrał 16 minut w meczu z Niemcami

Zobacz zdjęcia z pożegnania Jakuba Błaszczykowskiego

Dla 37-latka mecz z Niemcami był pożegnaniem z reprezentacją Polski. Błaszczykowski wystąpił 109 razy w narodowych barwach i zdobył 21 goli. Przed spotkaniem skrzydłowy Wisły Kraków otrzymał okolicznościową ramkę od prezesa PZPN, Cezarego Kuleszy.

Dorota Prokop

Były zawodnik Borussii Dortmund, VFL Wolfsburg czy Fiorentiny zagrał symboliczne 16 minut - z takim numerem występował w drużynie narodowej. We wspomnianej 16 minucie przekazał opaskę kapitańską Robertowi Lewandowskiemu, a następnie został zmieniony przez Jakuba Kamińskiego - obecnego piłkarza VFL Wolfsburg. Gdy Jakub Błaszczykowski opuszczał boisko, otrzymał owacje na stojąco od kibiców, a zawodnicy obu reprezentacji utworzyli szpaler. Zarówno piłkarz, jak i jego rodzina nie kryli łez.

Biało-czerwoni wygrali z zachodnimi sąsiadami 1:0, po golu Jakuba Kiwiora w 31 minucie meczu. Zobaczcie zdjęcia kibiców z tego spotkania.