Jakub Sieroń zdobył srebrny medal w taekwondo

/dor/
Trener z Ostrowca Wioletta Walerowicz z Filipem Jabłońskim i Jakubem Sieroniem.
Trener z Ostrowca Wioletta Walerowicz z Filipem Jabłońskim i Jakubem Sieroniem. Archiwum klubu
W Giżycku odbył się finał XXII Olimpiady Młodzieży w taekwondo olimpijskim. Wystartowało ponad 350 zawodniczek i zawodników w wieku 12-14 lat, którzy rywalizowali w kategorii sprawnościowej i w walkach.

Województwo świętokrzyskie reprezentowało trzech zawodników: Jakub Sieroń i Filip Jabłoński z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego Ostrowiec Świętokrzyski oraz Miłosz Środa z Dragona Starachowice.

Rywalizacja pierwszego dnia potoczyła się bardzo szczęśliwie dla Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego za sprawą srebrnego medalu, który zdobył Jakub Sieroń w sprawności kategoria M1, pokonując 34 konkurentów. Filip Jabłoński zajął 10 miejsce, rywalizując z 30 konkurentów. Drugiego dnia zawodów nasi reprezentanci rywalizowali w konkurencji walki - kyorugi. Jakub Sieroń w kategorii -49 kilogramów zakończył rywalizację w rundzie eliminacyjnej. Filip Jabłoński startował w kategorii - 57 kg, zajął piąte miejsce.