Jakub Sikora z AP SKS Star Starachowice i Julian Jaguś z Baszty Rytwiany wśród najlepszych dryblerów w Polsce

Wojciech Buras
Jakub Sikora zajął 6. miejsce w mistrzostwach Polski w grze 1 na 1.
Jakub Sikora zajął 6. miejsce w mistrzostwach Polski w grze 1 na 1. Star Starachowice
Jakub Sikora z AP SKS Star Starachowice zajął szóstą pozycję na oficjalnych finałach mistrzostw Polski piłki nożnej w grze 1 na 1. Julian Jaguś z Baszty Rytwiany był siódmy. Zawody odbyły się w Warszawie. Zawodnicy rywalizowali z 16 najlepszymi dryblerami z całego kraju. W zmaganiach brali udział też inni reprezentanci województwa świętokrzyskiego.

Mistrzostwa Polski w grze 1 na 1 z udziałem zawodników ze Świętokrzyskiego

17 listopada na warszawskim Bemowie odbyły się mistrzostwa Polski w grze 1 na 1 organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz wojewódzkie związki piłki nożnej. Do rywalizacji stanęli najlepsi młodzi dryblerzy z całego kraju. Zmaganiom przyglądała się Nina Patalon, selekcjonerka reprezentacji Polski kobiet. Wyróżnieni mogli liczyć na nagrody rzeczowe, a także udział w dziecięcej eskorcie podczas meczu towarzyskiego Polska-Łotwa, rozgrywanego 21 listopada.

Zobacz zdjęcia

Ogromny sukces odniósł Jakub Sikora, zawodnik AP SKS Star Starachowice, który najpierw pewnie zwyciężył swoje jesienne eliminacje powiatowe awansując do finału wojewódzkiego. Tam również okazał się bezkonkurencyjny, kwalifikując się tym samym do finałów ogólnopolskich, gdzie stanął do rywalizacji z 16 najlepszymi dryblerami w całym kraju w roczniku 2013 i zajął na koniec szóste miejsce.

- To ogromny sukces przede wszystkim Kuby, ale także mój trenerski i całej Akademii, gdyż filozofia oparta na rozwoju indywidualnym zawodników daje widoczne owoce. Jako trener jestem bardzo dumny z postawy podopiecznego, świetna dyspozycja, umiejętności i niezłomny charakter, sprawiły że podczas samego finału Jakub zostawił w tyle zawodników między innymi takich klubów jak Arka Gdynia czy Pogoń Szczecin. W ćwierćfinale po bardzo wyrównanym spotkaniu, Kuba musiał uznać wyższość późniejszego finalisty turnieju - reprezentanta Małopolski. W tej fazie turnieju, na tym poziomie zadecydowały szczegóły i pierwiastek szczęścia, co nie zmienia faktu, że Kuba zaprezentował się znakomicie. Szóste miejsce w Polsce to znakomity wynik, a słowa pochwały które otrzymywałem po każdym meczu od trenerów i obserwatorów dotyczące gry Kuby, ciężko byłoby zliczyć - podsumował jego trener, Kacper Rak.

Sporym osiągnięciem zakończył się też występ Juliana Jagusia. Zawodnik Baszty Rytwiany brał udział w kategorii wiekowej rocznik - 2012. Piłkarz zaprezentował się z bardzo dobrej strony i po ogromnej walce zajął na koniec siódmą lokatę, zaraz za szóstym Kacprem Kosieniakiem z MUKS CWZS Bydgoszcz.

Zobacz zdjęcia z mistrzostw Polski w grze 1 na 1

W Mistrzostwach Polski gry 1 na 1 brali udział też inni reprezentanci województwa świętokrzyskiego.

Julia Ciba z MUKS Wisła Junior Sandomierz zajęła 9. lokatę w kategorii dziewczynki z rocznika 2013.

Gabriela Szałach z Czarnych Połaniec uplasowała się na 16. miejscu w kategorii dziewczynki z rocznika 2012,

Julian Jaguś z Baszty Rytwiany zakończył rywalizację na 7. pozycji w kategorii chłopcy z rocznika 2012.

Po rozegranym finale wszyscy uczestnicy rozgrywek oraz ich trenerzy zasiedli na trybunach PGE Narodowego i wspierali reprezentację Polski w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy z Czechami. W spotkaniu padł remis 1:1.