Jakub Sobura-Durma z KKL Kielce został mistrzem Polski juniorów w biegu na 400 metrów przez płotki

Dorota Kułaga
Jakub Sobura-Durma został mistrzem Polski juniorów.
Jakub Sobura-Durma został mistrzem Polski juniorów. Fot. Archiwum prywatne
Świetnie spisał się Jakub Sobura-Durma z KKL Kielce na Mistrzostwach Polski juniorów w Lublinie.

Podopieczny trenera Pawła Tietierina w pięknym stylu zdobył złoty medal w biegu na 400 m przez płotki. W eliminacjach uzyskał czas 54,50 sekundy i odniósł pewne zwycięstwo. Zgłosił tym samym akces do walki o złoto w finale i tak tez się stało. Zwyciężył pewnie z wynikiem 52,87 sekundy.

Drugie miejsce zajął Maciej Jończyk z RKS Łódź z rezultatem 53,21, a trzecie Aleks Stokłosa z AZS KU Politechniki Opolskiej Opole - 54,01.