Jakub Szałankiewicz ze Stakolo Staszów i Michał Kądzioła mistrzami Europy w siatkówce plażowej do 23 lat!

/dor/
Znakomicie spisali się Jakub Szałankiewicz ze Stakolo Staszów i Michal Kądzioła na rozgrywanych w Grecji mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej do 23 lat. W pięknym stylu wywalczyli złoty medal!

W finale po zaciętej walce wygrali z rozstawioną z numerem jeden niemiecką parą Penk-Walkenhorst 2:0 (23:21, 25:23).

Jakub Szałankiewicz urodził się 3 maja 1989 roku w Staszowie. Jest kawalerem, ma dziewczynę Katarzynę Urban, która również odnosi sukcesy w siatkówce plażowej. Jest jednym z bardziej perspektywicznych zawodników w tej dyscyplinie sportu w naszym kraju. Dwa razy zdobył mistrzostwo świata - do 19 i 21 lat, trzy razy mistrzostwo Europy - do 18 lat i dwa razy do 20 lat, ponadto zajął czwarte miejsce na mistrzostwach Europy do 23 lat, na koncie ma też mistrzostwo Polski seniorów i juniorów. Hobby - gry komputerowe.