Jakub Władczyk i Patryk Jurkowski z Czarnych z medalami na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach. Brąz Weroniki Skóry ze Znicza

Bartosz Wartałowicz
Weronika Skóra z Industrii Znicza Chęciny zdobyła brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 w Miliczu. Dwa medale wywalczyli zapaśnicy Czarnych Połaniec. Industria Znicz Chęciny/Archiwum prywatne
Zawodnicy Czarnych Połaniec i Industrii Znicza Chęciny wrócili z medalami z Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w Miliczu. Zapaśnicy walczyli o medale, ale również o przepustkę na Mistrzostwa Świata w fińskim Tampere.

Dwa medale dla Czarnych Połaniec na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Jest krążek dla Industrii Znicza Chęciny

Srebrny medal w zapasach w stylu wolnym w kategorii do 86 kg zdobył Jakub Władczyk z Czarnych Połaniec. Brązowy krążek w kategorii do 57 kg wywalczył jego klubowy kolega, Patryk Jurkowski. Industria Znicz Chęciny zakończyła Młodzieżowe Mistrzostwa Polski z jednym medalem. Brąz w zapasach kobiet w kategorii do 62 kg zdobyła Weronika Skóra.

W klasyfikacji zespołowej zapasów kobiet Industria Znicz Chęciny zajęła 7 miejsce, a oprócz Weroniki Skóry punkty dla klubu w swoich kategoriach zdobyły również Zuzanna Gibalska (5 miejsce) oraz Julia Kabała (7 miejsce). Czarni Połaniec zakończyli mistrzostwa na 7 miejscu w zapasach w stylu wolnym. Dla zespołu z Połańca, oprócz dwóch medalistów, punktował jeszcze Marcin Czwartosz, który ukończył rywalizację w kategorii do 74 kg na 9 miejscu.

O przepustkę do wyjazdu na Mistrzostwa Świata w Tampere w Finlandii walczyło łącznie ponad 100 zawodniczek i zawodników z całej Polski.