Jakub Wójcicki skoczył po szóste miejsce w Zielonej Górze

/dor/
Jakub Wójcicki z Gryfu Rytwiany w Zielonej Górz zajął dziesiąte miejsce w skoku w dal. Archiwum prywatne
Młodzicy z powiatu staszowskiego startowali w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski w Zielonej Górze

Lekkoatleci z powiatu staszowskiego startowali w Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce, które odbyły się w Zielonej Górze. Wysokie szóste miejsce w skoku w dal zajął debiutujący w tej imprezie Jakub Wójcicki z Gryfu Rytwiany.

W zawodach rywalizowali podopieczni Jacka Więckowskiego z Gryfu Rytwiany oraz Sławomira Szydłowskiego z Żaczka Połaniec. Jakub Wójcicki z Gryfu zanotował udany debiut jako pierwszoroczny młodzik w skoku w dal, zajmując 6 miejsce z rekordem życiowym 6,15 metra. Jego klubowa koleżanka Karolina Niekurzak, również pierwszoroczna młodziczka, zajęła 21 miejsce z "życiówką" 1:42,25 sekundy. Miała natomiast dziesiąty wynik w roczniku 2000.

Na tym samym dystansie na 13 pozycji uplasowała się Paulina Witek z Żaczka z wynikiem 1:41,44. Wśród chłopców na tym dystansie Jakub Radkowski z połanieckiego klubu zajął 19. miejsce z wynikiem 1:30,94 sekundy. Na dystansie 1000 metrów Łukasz Chara z Sigmy OSiR Staszów zajął 12 pozycję z czasem 2:45,24 sekundy. Na dystansie 300 metrów dziewcząt 30 miejsce z wynikiem 45,05 sekundy zajęła Ola Szaniawska z Rytwian.

- Cieszą wyniki, w szczególności Kuby Wójcickiego i Karoliny Niekurzak, którzy mają przysłowiowy rok zapasu i na pewno poprawią je za rok. A już dzisiaj plasują się w pierwszej dziesiątce w kraju w swoich rocznikach - powiedział Jacek Więckowski, trener Gryfu Rytwiany.