Jan Dytkowski brązowym medalistą pływackich mistrzostw Polski

waf
Jan Dytkowski z medalem mistrzostw Polski w towarzystwie trenera Marcin Piwnika i klubowej koleżanki Patrycji Loranty. fot. Waldemar Frańczak
Jan Dytkowski z KSZO został podwójnym brązowym medalistą mistrzostw Polski w pływaniu juniorów młodszych 14 lat.

Od piątku do niedzieli w Dębicy odbywały się mistrzostwa Polski juniorów 14 lat w pływaniu. W gronie 419 zawodników ze 122 klubów znalazło się czworo reprezentantów KSZO. Z naszych pływaków najlepiej spisał się Jaś Dytkowski, który wywalczył dwa brązowe medale- na 400 i 1500 metrów stylem dowolnym.

- Oba wyścigi były bardzo wyrównane- mówi ojciec Jasia Rafał, który obserwował zawody. - W finale 400 metrów decydowały ułamki sekund, natomiast na najdłuższym dystansie wszyscy medaliści płynęli niemal razem do 1200 metra. Później powstały niewielkie różnice, a Jaś niezagrożony jako trzeci zameldował się przy słupku.

Podopieczny trenera Marcina Piwnika powtórzył swoje osiągnięcie sprzed roku, kiedy wśród trzynastolatków zdobył brązowe medale na 400 i 800 metrów stylem dowolnym. W ciągu roku Jaś zdobył siedem medali mistrzostw Polski- 4 brązowe na letnich i 3 srebrne na zimowych, jest członkiem kadry narodowej. Nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie życzliwość ze strony dyrekcji Publicznego Gimnazjum numer 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim- Haliny Kwiecień i Haliny Wójcickiej - Sendys, do której uczęszcza nasz medalista.

Również swoje osiągnięcie powtórzyła Patrycja Loranty, awansując do jednego finału A. Przed rokiem znalazła się w najlepszej ósemce na dystansie 200 metrów kraulem, teraz była siódma na dwukrotnie dłuższym dystansie. Na ósmym miejscu ukończyła konkurencję 800 metrów kraulem.

Dla pozostałej naszej dwójki sukcesem było zakwalifikowanie się do finałów B- Wiktorii Zawolik w konkurencji 400 metrów stylem zmiennym, natomiast Ernesta Szeląga na 200 metrów stylem grzbietowym.

Mistrzostwa pokazały, że bardzo wielu pływaków zrobiło kolosalne postępy, nawet w ostatnich kilku miesiącach od zimowych mistrzostw Polski 14-latków. Stąd mimo ciężkiej pracy włożonej na treningach o sukcesy jest bardzo trudno. Z wyników naszych pływaków możemy być jednak zadowoleni.