Jan Kita z Brodów został wicemistrzem świata w wędkarstwie rzutowym!

/dor/
Jan Kita (z lewej) w Halle wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Świata Seniorów w wędkarstwie rzutowym. Archiwum prywatne
Zawodnik z Brodów po raz kolejny świetnie wypadł w rywalizacji z najlepszymi w wędkarstwie rzutowym.

Kolejny sukces odniósł Jan Kita z koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Brodach. Zdobył srebrny medal na 38. Mistrzostwa Świata Seniorów w wędkarstwie rzutowym, które odbyły się w niemieckim Halle.

W reprezentacji Polski na te mistrzostwa znalazło się troje zawodników z okręgu kieleckiego Polskiego Związku Wędkarskiego - Magdalena i Jacek Kuza z Buska - Zdroju oraz Jan Kita z Brodów. Reprezentanci naszego okręgu przywieźli łącznie cztery medale - srebrny i trzy brązowe).

Tytuł wicemistrza świata w konkurencji multi cel zdobył Jan Kita z Brodów. Potwierdził, że nieprzypadkowo był w latach 2010 i 2011 wywalczył tytuł mistrza świata. W kwalifikacjach uzyskał 95 punktów na 100 możliwych i pewnie awansował do finału. W nim dał się pokonać jedynie bezbłędnemu jak szwajcarski zegarek Markusowi Klauslerowi z Zurychu, który jako jedyny uzyskał 100 punktów. Jan Kita pomylił się tylko dwa razy uzyskując 90 punktów, ale zrobił to w najlepszym czasie (3,14 minuty na oddanie 20 rzutów), co pozwoliło mu podtrzymać serię medalowych występów w tej konkurencji. Nasz zawodnik wystąpił również w konkurencji multi odległość, ale zajął tam ostatecznie 12 miejsce, które nie dawało kwalifikacji do ścisłego finału.