Janina Libiąż - Łysica Akamit Bodzentyn 0:2 (0:0). Dobre zmiany i trzy punkty

/SAW/
Piłkarze Łysicy wywalczyli pewne punkty w Libiążu, ale dopiero po przerwie dopadli gospodarzy, którym zaczęło brakować sił. Trener Bogusław Dąbrowski dokonał też dobrych zmian, choć akurat ta wymuszona miała największy wpływ na losy meczu.

Bogusław Dąbrowski, trener Łysicy:

- W pierwszej połowie trudno nam było atakiem pozycyjnym sforsować obronę gospodarzy, którzy nastawili się jedynie na kontry. W drugiej części, po dokonanych zmianach, było już lepiej i mieliśmy wiele okazji, z których dwie wykorzystaliśmy. Cały zespół zasłużył na pochwałę.

W meczu trzeciej ligi piłkarskiej Łysica Akamit Bodzentyn wygrała z Janiną w Libiążu 2:0 (0:0). Bramki dla Łysicy zdobyli Radosław Kardas i Damian Gardynik.

W 60 minucie naderwania mięśnia dwugłowego doznał Mirosław Kalista i musiał opuścić boisko. Zastąpił go 19-letni Damian Gardynik i w 75 minucie został sfaulowany w polu karnym przez obrońcę gospodarzy. Sędzia z Brzeska nie miał wątpliwości, wskazał na jedenasty metr, a doświadczony Radosław Kardas pewnym strzałem w lewy dolny róg bramki, dał prowadzenie Łysicy.

Kilka minut potem znów w roli głównej wystąpił Damian, tym razem wpisując się na listę strzelców. Sam na sam z bramkarzem gospodarzy wyszedł Łukasz Szymoniak, ale Jakub Księżarczyk zdołał odbić piłkę przed siebie. Dopadł do niej Gardynik i ładnym uderzeniem z kilkunastu metrów ustalił wynik.

- To było ukoronowanie naszej przewagi w tej części gry. Okazji w drugiej połowie mieliśmy więcej, brakowało jednak skuteczności. Cieszymy się jednak z tego, co mamy - przyznał Bogusław Dąbrowski, trener Łysicy.