Jarosław Gowin w Kielcach: Bilion złotych na rozwój przemysłu

Mateusz Kołodziej

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Były minister sprawiedliwości i kandydat na ministra obrony narodowej Jarosław Gowin przebywał w poniedziałek w regionie świętokrzyskim. Zapowiedział ogromne wsparcie finansowe dla polskiego przemysłu zbrojeniowego.

Na początku Gowin poinformował, że będzie ubiegać się o stanowisko ministra obrony narodowej w przyszłym rządzie, jeśli utworzy go Prawo i Sprawiedliwość. Dodał, że to będzie jeden z priorytetów gospodarczych nowego rządu będzie reindustrializacja Polski. - Jeśli po wyborach otrzymamy od społeczeństwa mandat zaufania, rozpoczniemy odbudowę polskiego przemysłu. Planujemy wydać w tym celu około biliona złotych, a jednym z kół zamachowych reindustrializacji będzie przemysł zbrojeniowy – mówił Jarosław Gowin na kieleckim placu artystów.

Były minister sprawiedliwości dodał, że chciał zrekonstruować dawny Centralny Okręg Przemysłowy. W nowym jego podziale znalazłoby się miejsce także dla zakładów z województwa świętokrzyskiego. Okręg zaczynałby się na południu Mazowsza, czyli chociażby zakłady w Radomiu i Pionkach, Lubelszczyznę, Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie. W świętokrzyskiem ważnym elementem w jego istnieniu odgrywałaby fabryka Mesko w Skarżysku Kamiennej. – Wierzymy, że rozwój polskiego przemysłu zbrojeniowego nie tylko zwiększy bezpieczeństwo naszego kraju, ale przyczyni się również do rozwoju przemysłu cywilnego całej polskiej gospodarki – mówił Jarosław Gowin. Jako przykłady państw, które postawiły na przemysł zbrojeniowy podał Izrael, Turcję, czy Koreę Południową.

Gowin dodał, że kandydatem do objęcia stanowiska ministerialnego w resorcie rolnictwa będzie również obecny na spotkaniu w Kielcach Michał Cieślak, który kandyduje do Sejmu z czwartego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości. - To świetny ekspert od gospodarki żywnościowej i inwestycji w dziedzinie rolnictwa. Na pewno przyda się w przyszłym rządzie.

Jarosław Gowin w poniedziałek gościł też w Busku Zdroju, Osieku i Sandomierzu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 17

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
gość
W dniu 21.10.2015 o 14:32, Gość napisał:

Jak donosi portal Defence24 Kuwejt zakupi 24 śmigłowce Airbus Helicopters H225M Caracal za cenę ok. 1 miliarda euro. Polska zamierza kupić 50 śmigłowców (w tym 16 w tańszej wersji transportowej) za 13 miliardów złotych co po obecnym kursie dolara będzie kosztować polskiego podatnika ok 3,5 miliarda dolarów. Jak łatwo obliczyć śmigłowiec dla Kuwejtu będzie kosztował ok 46 milionów dolarów a dla Polski aż 70 milionów. Przepłacamy zatem ok. 35% ceny za jaką śmigłowce (w wersji bojowej) kupią Kuwejtczycy. Wytłumacz ten dobry deal ;)

Udajesz gowina, czy o drogę pytasz?

 

W warunkach przetargu jest jasno napisane, że umowa obejmuje nie tylko zakup śmigłowców, jak w przypadku Kuwejtu, ale również transfer technologii. Co oznacza że spora część tych pieniędzy zostanie wydana w zakładach WZL Łódź, gdzie potem będzie można samodzielnie budować i remontować ww śmigłowce.

G
Gość

Kielce głosują na pana Ziobro

G
Gość
W dniu 20.10.2015 o 12:11, gość napisał:

Podobnie z przetargiem na śmigłowce. Francuzi jako jedyni wystawili do przetargu śmigłowiec zgodny ze specyfikacją i go uczciwie wygrali. A Gowin wciska jakieś kity, że lepszy byłby amerykański śmigłowiec. To że amerykański koncern zrobił wszystko by przegrać ten przetarg i chciał wcisnąć śmigłowiec cywilny, bez jakiegokolwiek uzbrojenia, to tylko szczegół.

Jak donosi portal Defence24 Kuwejt zakupi 24 śmigłowce Airbus Helicopters H225M Caracal za cenę ok. 1 miliarda euro. Polska zamierza kupić 50 śmigłowców (w tym 16 w tańszej wersji transportowej) za 13 miliardów złotych co po obecnym kursie dolara będzie kosztować polskiego podatnika ok 3,5 miliarda dolarów. Jak łatwo obliczyć śmigłowiec dla Kuwejtu będzie kosztował ok 46 milionów dolarów a dla Polski aż 70 milionów. Przepłacamy zatem ok. 35% ceny za jaką śmigłowce (w wersji bojowej) kupią Kuwejtczycy.

 

Wytłumacz ten dobry deal ;)

M
Marcin_CK

Trzeba stawiać na przemysł zbrojeniowy, bo to jest niezwykle ważny sektor gospodarki i to z wielu względów. Po pierwsze napędza całą gospodarkę kraju a po drugie wzmacnia naszą armię. Dla mnie najważniejsze jest to by obecna ekipa rządząca straciła władzę w tym kraju. Po 8 latach rzadów tych aferzystów mam ich serdecznie dosyć. A i jeszcze apel do pani Ewy Kopacz. Niech sobie pani przyjmie islamistów do swojego domu i niech ich pani utrzymuje a od Polaków wara!

g
gość
W dniu 20.10.2015 o 07:09, Ochroniarz napisał:

Szkoda ,że nie mogłem tego gościa spotkać w Kielcach .Zapytał bym o ustawy deregulacyjne ,a szczególnie o spieprzoną ustawę dotyczacą ochrony osób i mienia ,gdziie pozbawił setki jak nie tysiące ludzi pracy.Wymyślił ,że zmiana adresu lub nazwiska musi być zgłoszona przez ochroniarza lub ochroniarkę w ciągu 14 dni w Policji.Inaczej zabiera mu sie uprawnienia.Np jeżeli kobieta wyszła za mąż i nie zameldowała o tym w ciągu 14 dni też została pozbawiaona uprawnień (dawniej licecja teraz wpis na listę)Dodatkowo wyszło na jaw ,że policjanci ,ktorzy są dodatkowo nadgorliwi , a nie są w ogóle przygotowani merytoryczne masowo pozbawiali ludzi uprawnień w przydadku zmiany adresu zameldowania.Problem polega na tym,że w ustawie chodziło o miejsce zamieszkania a to jest różne od miejsca zameldowania.W ustawie "gowinowskiej "jest mowa o miejscu zamieszkaniu,a nie o zameldowaniu  ale dla nieduczonego i nadgorliwego  Policjanta to wszystko jedno i w ten sposób pozbawili oni tysiące ludzi możliwości wykonywania pracy lub koncesji.Teraz te sprawy są nie do odkręcenia jeżeli ktoś sie w porę nie odwołał .Takie są efekty działan tego bezmózga Gowina.Potraktował podstępnie ochroniarzy jak by byli co najmniej agentami CBA i musieli meldować o kazdym wyjściu jak agent Tomek.To wyjątkowy nieudacznik i gdzie takiego do Rżadu niech sie zajme plemnikami księży i biskupów.

Jeden z wielu efektów działań tego cwaniaka. Bezmózgiem bym go nie nazwał, bo on działa jak lobbysta i pewnie ktoś konkretny skorzystał na zmianach, które przepchnął, a reszta musi cierpić.

 

Podobnie z przetargiem na śmigłowce. Francuzi jako jedyni wystawili do przetargu śmigłowiec zgodny ze specyfikacją i go uczciwie wygrali. A Gowin wciska jakieś kity, że lepszy byłby amerykański śmigłowiec. To że amerykański koncern zrobił wszystko by przegrać ten przetarg i chciał wcisnąć śmigłowiec cywilny, bez jakiegokolwiek uzbrojenia, to tylko szczegół.

t
tylko nowi ludzie do Sejmu

Czemu tylko jeden bilion złotych a nie 10 czy 100 i to jeszcze € ? Jakże tanie chwyty stosuje PiS,aż bierze na wymioty gdy się słucha tych przedwyborczych obiecanek.Jeden,w tym roku, już naobiecywał dostał stołek i teraz niezbyt chętnie zabiera się do realizacji swych obietnic.Ażeby było śmieszniej,swe obietnice chciał realizować nie swoimi łapami.Jakże trzeba być naiwnym żeby wierzyć w takie przedwyborcze "cuda".

G
Gość

Gowin jest tak samo kandydatem na Ministra Obrony jak Szydło jest kandydatką na premiera .    Ministrem obrony narodowej w przyszłym rządzie PiS

Zostanie Generał Antoni vel. Sztuczna Mgła Sok z Brzozy

najważniejsze stanowiska w nowym rządzie. Nazwiska? Oto one:

 

 

Pawłowicz - specjalistka od żywienia i dożywiania uczniów w szkołach, a przy okazji nażre się sama podczas obrad sejmowych.

Jacek Kurski - specjalista od komunikacji, by Polakom jeździło się bezpiecznie za kolumną pojazdów uprzywilejowanych.

 

Brudziński, to " właściwa osoba na właściwym stanowisku" !!!! Cwiczył jako Jojo " przejmowanie cudzych butów". Tak, tak, przedawnione, jak wszystko co dotyczy PiSu i jego ludzi. Kuchciński, to też ten od "wąchania w młodości butaprenu. ALE GDYBY TO DOTYCZYŁO INNYCH PARTII, PiS już by DONOSIŁ DO PROKURATURY !!! Brudziński, Kuchciński a jak z waszym sumieniem i ......uyczciwością????

Jaka piekna sciezka kariery brudzinskiego od kombinatora i zlodzieja po szefa msw ! Ja pie... to chyba tylko w 4 rp jest to mozliwe !Jojo  prokuratorem powinien zostać , o kradzieżach i wymuszeniach wie bardzo dużo , z autopsji.

Czy złodziej adidasów, kolejowy rzezimieszek szczeciński może byc wicepremierem i ministrem Spraw wewnętrznych w Polsce?Tak może!

A Zębywpraw bez stanowiska? Co za poświęcenie!

Ministrem finansów - Marcin Dubieniecki czy Grzegorz Bierecki..?

A kaczor będzie premierem , prezydentem i preziem w jednym , a do tego w wolnych chwilach zbawcą

 

O
Ochroniarz

Szkoda ,że nie mogłem tego gościa spotkać w Kielcach .Zapytał bym o ustawy deregulacyjne ,a szczególnie o spieprzoną ustawę dotyczacą ochrony osób i mienia ,gdziie pozbawił setki jak nie tysiące ludzi pracy.Wymyślił ,że zmiana adresu lub nazwiska musi być zgłoszona przez ochroniarza lub ochroniarkę w ciągu 14 dni w Policji.Inaczej zabiera mu sie uprawnienia.Np jeżeli kobieta wyszła za mąż i nie zameldowała o tym w ciągu 14 dni też została pozbawiaona uprawnień (dawniej licecja teraz wpis na listę)Dodatkowo wyszło na jaw ,że policjanci ,ktorzy są dodatkowo nadgorliwi , a nie są w ogóle przygotowani merytoryczne masowo pozbawiali ludzi uprawnień w przydadku zmiany adresu zameldowania.Problem polega na tym,że w ustawie chodziło o miejsce zamieszkania a to jest różne od miejsca zameldowania.W ustawie "gowinowskiej "jest mowa o miejscu zamieszkaniu,a nie o zameldowaniu  ale dla nieduczonego i nadgorliwego  Policjanta to wszystko jedno i w ten sposób pozbawili oni tysiące ludzi możliwości wykonywania pracy lub koncesji.Teraz te sprawy są nie do odkręcenia jeżeli ktoś sie w porę nie odwołał .Takie są efekty działan tego bezmózga Gowina.Potraktował podstępnie ochroniarzy jak by byli co najmniej agentami CBA i musieli meldować o kazdym wyjściu jak agent Tomek.To wyjątkowy nieudacznik i gdzie takiego do Rżadu niech sie zajme plemnikami księży i biskupów.

G
Gość

Popieram, bo to baju baju dla nas całe osiem lat.

b
bob

Baju, baju będziem w raju

G
Gość

komu służy koniczyna ?

G
Gość
W dniu 10.10.2015 o 08:35, koniczyna napisał:

Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w obecności marszałka Adama Jarubasa oraz burmistrza Połańca Jacka Tarnowskiego odbyły się kolejne rozmowy z przedstawicielami firm zainteresowanych inwestycjami w regionie. Prezentowany projekt niemiecko-holenderskiej firmy zakłada budowę dwóch nowoczesnych, w pełni skomputeryzowanych 20-hektarowych szklarni nastawionych na produkcję pomidorów. Obiekty mają wykorzystywać nowoczesne technologie pozyskiwania energii i dwutlenku węgla. W szklarniach stałe zatrudnienie znalazłoby 120 pracowników, a dodatkowe 80 osób - sezonoweWSPIERAJCIE NASZE SZKLARNIE I TUNELE !!!ZA CHWILĘ POMIDORÓW, OGÓRKÓW I PAPRYKI NIGDZIE SIĘ JUŻ NIE SPRZEDA !!!

A TO INTERESY ZIELONYCH !

g
gość
W dniu 19.10.2015 o 18:42, Mak napisał:

Następny nawiedzony daje coś na co niema wpływu

Nawiedzony moze i jest, ale potrafi zadbać o interesy wspólników. Radzę poczytać o efektach jego deregulacji, szczególnie o tym jak Inpost dorwał się do kontraktu na dostarczanie przesyłek sądowych.

G
Gość

A są w elewarze i iinnych zielonych radach i spółkach.

R
Rezyw

Mak lepiej żeby dał na coś takiego niż wydawdał na dzikie bale. Ja tam popieram takie akty ze strony bogatych Polaków, świetnie że wspierają lokalny przemysł.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3