MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jarosław Młodawski, nowy burmistrz Stąporkowa bez tajemnic. Rodzina, mali strażacy i muzyka rockowa

Redakcja Polska Press
Redakcja Polska Press
Jarosław Młodawski z żoną Martą i synami: Adamem i Jasiem. Więcej na kolejnych zdjęciach
Jarosław Młodawski z żoną Martą i synami: Adamem i Jasiem. Więcej na kolejnych zdjęciach
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku - pierwsza tura i 21 kwietnia - druga tura. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś przedstawiamy Jarosława Młodawskiego, nowego burmistrza Stąporkowa.

Jarosław Młodawski nowym burmistrzem Stąporkowa

Jarosław Młodawski kandydował na stanowisko burmistrza Stąporkowa z komitetu „Naprawimy to”. Jak podkreśla, nigdy nie był związany z żadną partią polityczną. W drugiej turze wygrał z dotychczasową burmistrz, Dorotą Łukomską. Uzyskał 4114 głosów (66,13%). Jego konkurentka - 2107 głosów (33,86%)

Jarosław Młodawski prywatnie

Jarosław Młodawski ma 44 lata. Urodził się w Stąporkowie. Jego żona Marta jest nauczycielem języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Stąporkowie. Mają dwóch synów: Adama, ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku - Kamiennej oraz Jasia, ucznia szkoły podstawowej.

Zobacz w galerii zdjęcia Jarosława Młodawskiego

Jak sam mówi o sobie, jest altruistą i dobro innych ludzi leży mu na sercu. Lubi pomagać zarówno jako strażak-ochotnik, ale także jako zwykły człowiek, uczestnicząc w różnorakich akcjach charytatywnych. Był współorganizatorem Pikniku „Rodzina–Rodzinie” organizowanego przy parafii w Stąporkowie.

Większość czasu wolnego poświęca dzieciom ze stąporkowskiej drużyny „Mali Strażacy”. Na co dzień słucha muzyki rockowej i w ramach relaksu wspólnie z przyjaciółmi spotyka się na różnych koncertach. Co więcej, sam próbuje swoich sił i uczy się gry na gitarze klasycznej.

Mam otwarty umysł i chęć poznawania nowych miejsc i ludzi, dlatego, lubię podróże, poznawanie nowych kultur, zdobywanie doświadczeń, które mogę wykorzystać w różnych dziedzinach życia, także społecznego, działając na korzyść mieszkańców gminy. Mam grono wiernych przyjaciół, na których zawsze mogę liczyć i moim zdaniem jest to wartość nadrzędna

- podkreśla

Jarosław Młodawski - wykształcenie i kariera zawodowa

Jarosław Młodawski Ukończył studia wyższe na Politechnice Świętokrzyskiej. W latach 2006 –2018 był pracownikiem Urzędu Miasta w Stąporkowie. Od 6 lat do chwili obecnej pracuje w Centrum Informatyki Resortu Finansów. Działa również w lokalnym stowarzyszeniu „Gagat”, a następnie w Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Jest pomysłodawcą oraz opiekunem Dziecięcej Drużyny Pożarniczej „Mali Strażacy Stąporków” oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Od 2018 roku jest prezesem Miejsko-Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Stąporkowie. Od paru lat jest ambasadorem gry planszowej „Próba ognia”, której twórcą jest Fundacja Orlen.

Program wyborczy, jakim startował Jarosław Młodawski

  • 1. Inwestycje

Uzbrojenie terenów inwestycyjnych, tworzenie nowych miejsc pod inwestycje, utworzenie rady przedsiębiorców, powołanie zespołu ds. obsługi inwestora, preferencyjne stawki podatkowe dla nowych inwestycji.

  • 2. Planowanie

Opracowanie kadencyjnych planów: budowy i remontów dróg, rozbudowy kanalizacji, planów zagospodarowania przestrzennego, infrastruktury technicznej, turystycznej i mieszkaniowej.

  • 3. Ludzie

Włączenie mieszkańców w proces decyzyjny, wyłonienie i wsparcie lokalnych liderów, współpraca ze stowarzyszeniami i grupami nieformalnymi, powołanie fundacji koordynującej akcje charytatywne.

  • 4. Jakość

Powinna cechować wszystkie działania samorządu od wyboru, planowania, wykonania po odbiór inwestycji. Stawianie na wysoką jakość świadczonych przez gminę usług m.in. edukacja, kultura, sport, zdrowie, gospodarka komunalna, opieka społeczna, e-urząd.

Zobacz w galerii zdjęcia Jarosława Młodawskiego

Oto wszyscy kandydaci na burmistrza Stąporkowa w wyborach roku 2024

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie