Jarosław Olech po raz dziesiąty z rzędu mistrzem świata w trójboju siłowym!

SAW
Jarosław Olech dziesiąty raz z rzędu mistrzem świata.
Jarosław Olech dziesiąty raz z rzędu mistrzem świata. Fot. Sławomir Stachura
W znakomitej dyspozycji utrzymuje się atleta Tęczy Społem Kielce Jarosław Olech. 37-letni zawodnik Tęczy mieszkający na stałe w Starachowicach, po raz dziesiąty z rzędu został mistrzem świata w trójboju siłowym. W Pilźnie, gdzie odbywają się zawody, Olech zdeklasował rywali.

Dla Olecha, startującego w wadze 74 kg to już dziesiąty z rzędu tytuł mistrza globu, a w Pilźnie wywalczył go w wielkim stylu, uzyskując w trójboju ponad 60 kg więcej niż srebrny medalista, którym został Bułgar. Olech uzyskał 365,5 kg w przysiadzie (nowy rekord świata), 217,5 kg w wyciskaniu na sztangi na ławeczce (rekord Polski) i 320 kg w martwym ciągu (rekord świata). W sumie w trójboju uzyskał 903 kg, co jest również nowym rekordem świata w kategorii do 74 kg.