Jarosław Olech z Wikinga Starachowice mistrzem świata w trójboju siłowym. Brąz dla Mariusza Grotkowskiego

Bartosz Wartałowicz
Jarosław Olech z Wikinga Starachowice zdobył złoty medal na mistrzostwach świata w trójboju siłowym. Więcej z mistrzostw na kolejnych zdjęciach Wiking Starachowice/IPF
Jarosław Olech z Wikinga Starachowice został złotym medalistą Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym na Litwie w kategorii 74 kilogramy. 49-latek dokonał tego po raz 18 w karierze. Brązowy medal w kategorii 66 kilogramów zdobył Mariusz Grotkowski.

Jarosław Olech i Mariusz Grotkowski z Wikinga Starachowice zostali medalistami mistrzostw świata w trójboju

Jarosław Olech był faworytem w kategorii 74 kilogramów i na Litwie już po raz 18 wywalczył złoty krążek światowego czempionatu. Starachowiczanin w przysiadzie udźwignął 345 kilogramów, w wyciskaniu leżąc osiągnął wynik 202.5 kilograma, a w martwym ciągu pokonał ciężar 315 kilogramów. Dla zawodnika Wikinga Starachowice był to 25 medal Mistrzostw Świata. 49-latek od 1997 roku jest czołowym trójboistą świata.

Jarosław Olech łącznie udźwignął 862.5 kilogramów - o 35 więcej od Alexa Ochoa z Ekwadoru. Podium uzupełnił Japończyk, Go Suzuki, który łącznie udźwignął 797.5 kilograma.

Polska ekipa na mistrzostwa świata

W kategorii 66 kilogramów brązowy medal zdobył Mariusz Grotkowski, który łącznie pokonał ciężar 757.5 kilogramów (282.5 kilogramów w przysiadzie, 215 w wyciskaniu leżąc i 260 kilogramów w martwym ciągu). Dla niego to pierwszy medal w historii na mistrzostwach świata.