Jarosław Sieczka odszedł do Radomia

/PK/, /MAT/, /mir/
Jarosław Sieczka, sześciokrotny mistrz Polski w barwach Iskry Kielce, nie jest już zawodnikiem AZS Politechnika Kielce, został graczem pierwszoligowego AZS Politechnika …Radom.

KSZO Ostrowiec Św. - MOSiR Arcom Bochnia 34:34 (19:16)

KSZO: Szewczyk, Drabik - Rurarz 11, M. Fortuna 7, Zdziech 5, Radowiecki 4, I. Fortuna, Byczkowski 2, P. Sieczka 1, Majchrzak 1, Cukierski, Sitkowski.
Gospodarze niespodziewanie zremisowali z niżej notowanym rywalem, ale znowu zagrali bardzo nieskutecznie. Mimo to aż do 53 minuty utrzymywali 1-2 bramkowe prowadzenie. Problemy zaczęły się, kiedy goście zagrali obroną 5-1 i wyłączyli z gry najskuteczniejszego gracza KSZO w piątkowym meczu, rozgrywającego Artura Rurarza. W 54 minucie było 30:32 i zanosiło się na niespodziankę. Na szczęście bardzo dobrą zmianę dał Igor Fortuna, który w końcowych minutach zdobył trzy ważne bramki i gospodarze uratowali jeden punkt.
AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Control Process Tarnów 32:41 (13:22)
AZS Politechnika: Smagór, Porzucek, Godzwon - Kamys 2, Zdrojkowski 5, Glita 7, Banach 7, Lenty 5, Kuraś 1, Żaba-Żabiński 1, Prokop, Ryba 2, Kwieciński 2.

Szybki i ofensywny mecz oglądali w sobotę kibice w hali Politechniki. Obie drużyny zdobyły łącznie 73 bramki, jednak zdecydowanie skuteczniejszy był lider z Tarnowa. Duża w tym jednak zasługa akademików, którzy znów powielali błędy z poprzednich spotkań, zbyt często tracąc piłki w ataku. Druga połowa była już zdecydowanie bardziej wyrównana, ale dziewięciobramkowa zaliczka z pierwszej odsłony w zupełności wystarczyła tarnowianom do odniesienia kolejnego zwycięstwa. W kieleckim zespole nie zagrał już Jarosław Sieczka, który za namową trenera Edwarda Strząbały przeniósł się do pierwszoligowej AZS Politechniki Radomskiej.

KSSPR II Końskie - Hit Bytom 31:30 (18:15)

KSSPR II: M. Kornecki, Łubowski - Chyliński 13 (5), Janus, Grabarczyk 1, Kołodziej 5, Pilarski 5, Maleszak 4, Makuch 1, Soja 2, Mączyński.
Kolejny zacięty mecz rezerw KSSPR przed własną widownią. Konecczanie w końcówce pierwszej połowy wypracowali sobie trzybramkowe prowadzenie, po przerwie powiększyli je do czterech bramek (34 min., 20:16), ale potem stracili cztery bramki z rzedu i znów był remis. Jeszcze w 57 minucie drużyna trenera Mariana Panka przegrywała 27:28, na szczęście skuteczny był Kamil Chyliński, który zdobył trzy ostatnie bramki KSSPR.
Orzeł Przeworsk - Vive Targi II Kielce 34:35 (20:18)
Vive Targi II: Buchcic, Jastrząb - Wróblewski 2, Sękowski 1, Fugiel 7, Pięta, Stefaniec 6, Styrna 2, Malinowski 3, Zimoch 5, Papaj 9.
Dość niezapodziewanie kielczanie bardzo długo męczyli się z przedostatnią drużyną w tabeli. Orzeł niemal cały czas prowadził, udało się go dojść dopiero w końcówce. W 57 minucie kielczanie prowadzili 34:32, ale minutę przed końcem gospodarze wyrównali. Zwycięstwo rezerwom Vive Targi Kielce dał gol Wiktora Malinowskiego, zdobyty trzy sekundy przed końcową syreną.
AZS Katowice - Wisła Sandomierz 33:39 (11:20)
Wisła: Skowron, Ogorzałek, Tarka - Ogrodnik 9, Kutek 8, Kucharczak 4, Kwiatkowski 4, Zawada 4, Małecki 3, Smardz 3, Białkowski 2, Pawelczyk 1, Sadecki 1, Szklarski.
W pierwszej połowie zdecydowanie dominowała Wisła, która w 35 minucie prowadziła już 17:7. W drugiej goście zagrali dużo słabiej i w 48 minucie ich przewaga zmalała do dwóch bramek (27:29). Wynikało to głównie ze słabej obrony, nie rzuconych "setek" i kontrataków "akademików".
W innych meczach: Juvenia Rzeszów - Grunwald Ruda Śl. 17:31 (8:12), Siódemka Chełmek - Zagłębie Sosnowiec 28:27 (13:12).
2 - jasna zieleń
W następnej kolejce, 17-18 grudnia: Wisła - Juvenia, Vive Targi II - Katowice, MOSiR Arcom - KSSPR II, Control Process - KSZO, Zagłębie - Politechnika.