Jedenaście medali Black&White na Mistrzostwach Śląska w kulturystyce i fitness

Dorota Kułaga
Grzegorz Kępa z pucharem dla drużyny oraz brązowym medalistą w kulturystyce klasycznej - Mariuszem Łukasikiem z Ostrowca. Archiwum prywatne
W Mysłowicach odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Śląska w Kulturystyce i Fitness. Jest to trzecia co do wielkości impreza w Polsce w tych dyscyplinach sportu, w której tym razem udział wzięło łącznie 319 osób.

W zawodach tych z powodzeniem rywalizowali zawodnicy i zawodniczki klubu Black&White Ostrowiec Świętokrzyski. Łącznie wystartowało 31 osób reprezentujących nasz klub, opiekę trenerską sprawował Grzegorz Kępa.

Reprezentanci Black&White dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsca na śląskich zawodach mimo, że ilościowo były one zdominowane przez klub Olimp Zabrze, z którego wystartowało 171 osób. Zawodniczki i zawodnicy z Ostrowca zdobyli 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale, aż 6-krotnie zajmowali czwarte miejsce. Tym samym klub Black&White zajął bardzo wysokie drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Najcenniejszą zdobyczą było wywalczenie przez Daniela Mularczyka pierwszego miejsca w kategorii open fitness plażowego. Daniel wygrał również kategorię juniorów oraz swoją kategorie wzrostową do 180 centymetrów w fitness plażowym seniorów. Ostatecznie wywalczył trzy złote medale.

Pierwsze miejsce wywalczyła również Adrianna Kaczmarek w bikini fitness 160 centymetrów. Na drugich miejscach uplasowali się: Katarzyna Rodzik w bikini fitness 166 centymetrów, Cezary Mazur w fitness plażowym juniorów, Mateusz Stala w kulturystyce klasycznej 180 centymetrów i Rafał Czerski w kulturystyce 100 kilogramów. Brązowe medale zdobyli: Patrycja Zahorska w bikini fitness +166 centymetrów, Adrianna Kaczmarek w bikini fitness open, Mariusz Łukasik w kulturystyce klasycznej 175 centymetrów.

Na czwartych miejscach uplasowali się: Daria Józefczak w bikini fitness juniorek, Edyta Tamilewska w bikini fitness 160 centymetrów, Mateusz Górniak w kulturystyce klasycznej juniorów, Sandro Sołowiej w fitness plażowym juniorów, Paweł Saniewski w kulturystyce 80 kilogramów, Krzysztof Rodkiewicz w kulturystyce 100 kilogramów. W zawodach uczestniczyli jeszcze: Beata Bochno – szóste miejsce w fitness sylwetkowym open, Magdalena Pisarek i Julita Morawska w bikini fitness juniorek, Anna Kołodziejczyk – szóste miejsce w bikini fitness 166 centymetrów, Patrycja Ciuruś w bikini fitness +166 centymetrów, Mariusz Żaba i Kamil Niszczyk w kulturystyce klasycznej 180 centymetrów, Dawid Halota i Karol Rosik w kulturystyce klasycznej +180 centymetrów, Karol Kyrc – szósty w fitness plażowym 180 centymetrów, Łukasz Frąk i Piotr Piątek w fitness plażowym 183 centymetry, Dawid Lewicki w fitness plażowym + 183 centymetry, Michał Lis i Mateusz Kępka w kulturystyce 80 kilogramów, Piotr Nowak w kulturystyce +100 kilogramów.

Zawody zostały dofinansowane przez przyznaną klubowi dotację na rozwój sportu w 2017 przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski.