Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza Daleszyc Dariusza Meresińskiego

Paulina Baran
Paulina Baran
Radni Rady Miejskiej w Daleszycach pozytywnie ocenili kolejny rok pracy burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce Dariusza Meresińskiego. Podczas sesji absolutoryjnej jednogłośnie udzielili burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu i nie mieli zastrzeżeń do prowadzonej przez Dariusza Meresińskiego gospodarki finansowej w gminie Daleszyce. Żadnych uwag do realizacji budżetu nie miała też Regionalna Izba Obrachunkowa w Kielcach i Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Daleszycach.

-Biorąc pod uwagę, że był to rok wielu ograniczeń spowodowanych pandemią, nasza gmina nie osiadła na mieliźnie, a wypływa na szerokie wody – podkreślali radni. - W tych trudnych warunkach sukcesem jest, że zrealizowaliśmy ogromny budżet i wszystkie zaplanowane inwestycje – podsumował burmistrz. Dziękując za oddane głosy, powiedział: „Wasze zaufanie motywuje mnie do tego, żeby co roku pracować coraz wytrwalej dla wspólnego dobra. Nadrzędnym celem jest, aby coraz lepiej żyło się mieszkańcom na terenie naszej gminy i aby coraz więcej osób chciało u nas mieszkać”.

Gmina na szerokich wodach
Na sesji absolutoryjnej 24 czerwca Rada Miejska w Daleszycach podsumowała ostatni rok pracy i działań, jakie zostały podjęte, by zaspokoić potrzeby mieszkańców i zapewnić rozwój gminy. Głosowanie nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania poprzedziła debata nad „Raportem o stanie gminy Daleszyce w 2020 roku”.

- To był ciężki czas dla firm, instytucji, także dla samorządów – zaznaczył przewodniczący Komisji Samorządowej Mariusz Dziadowicz. – Tutaj okazało się, jak konieczne jest umiejętne zarządzanie. Bo nawet najlepsze statki nie wypłyną na głębokie wody bez dobrego kapitana. – Wystarczy spojrzeć, jak radziliśmy sobie w ostatnim roku, który upłynął pod znakiem pandemii. Gmina Daleszyce nie osiadła na mieliźnie, ona cały czas się rozwija – podkreślał radny.

Finanse na wysokim poziomie

Dochody gminy ogółem za 2020 rok wyniosły 88,4 miliona złotych. W porównaniu do roku 2019 były wyższe o 7,7 miliona złotych. Wydatki gminy zamknęły się kwotą 94,1 miliona złotych i były wyższe w porównaniu do poprzedniego roku o ponad 10 milionów.

Zadłużenie gminy wyniosło 39,3 procent. Dla porównania, w 2014 roku wynosiło 63,9 procent . Wydatki inwestycyjne za 2020 rok wyniosły 21,0 milionów złotych.

Po dyskusji radni przystąpili do głosowania w sprawie udzielenia burmistrzowi wotum zaufania oraz absolutorium. Uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie