MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest spore opóźnienie. Baseny mineralne w Kazimierzy Wielkiej zostaną otwarte dopiero pod koniec 2021 roku? [ZDJĘCIA]

Iwona Rojek
Iwona Rojek
Baseny mineralne w Kazimierzy Wielkiej zostaną otwarte  z opóźnieniem, dopiero pod koniec roku.
Baseny mineralne w Kazimierzy Wielkiej zostaną otwarte z opóźnieniem, dopiero pod koniec roku. Archiwum
Basen termalny w Kazimierzy Wielkiej, który miał być wielkim hitem tegorocznego lata i zaczątkiem powstania uzdrowiska ruszy dopiero najprawdopodobniej pod koniec 2021 roku. Pierwotnie miał zostać otwarty w czerwcu, ale tak się nie stało. Sprawdziliśmy dlaczego.

Starosta Jan Nowak wyjaśnia, że firma wykonawcza pochodząca z okolic Białej Podlaskiej opóźnia się z terminami wykonywania prac w niecce basenu.

- Tłumaczą, że wszystkie problemy wynikają z epidemii - mówi starosta. - W związku z tym mają problemy zarówno z pracownikami jak i zakupem materiałów - dodawał.

Starosta zapytany czy są to prawdziwe powody opóźniania robót mówi otwarcie, że nie jest o tym do końca przekonany, ale w podobny sposób działa obecnie wiele firm. Poza tym musi być jeszcze wykonana kotłownia, a to też wymaga pracy i czasu.

Przypomnijmy, że basen mineralny, który ma być czynny przez cały rok, powstaje obok krytej pływalni Wodny Raj w Kazimierzy Wielkiej. Ma być jednocześnie zalążkiem przyszłego uzdrowiska na bazie wód termalnych i leczniczych z odwiertu w Cudzynowicach, oddanego do użytku w 2015 roku.

Odkryty basen mineralny o wymiarach 10 na 18 metrów, a więc o łącznej powierzchni 180 metrów kwadratowych i głębokości 1,3 metra z przyległymi plażami na wypoczynek miał być gotowy na koniec czerwca 2021 roku. Basen z właściwościami leczniczymi będzie jedynym obiektem tego typu w Polsce dostępnym przez okrągły rok. Koszt tego projektu, to 6,2 miliona złotych. Drugi, równolegle powiązany z nim projekt o wartości 12 milionów złotych ma za zadanie doprowadzenie wody z odwiertu do basenu mineralnego rurociągiem o długości około 3 kilometrów, wykonanie odwiertu chłonnego do wtłaczania wykorzystanych wód termalnych oraz wybudowanie kotłowni termalnej. W 85 procentach inwestycja zostanie sfinansowana z funduszy unijnych. Pozostałe 15 procent pokrywają samorządy gminny i powiatowy.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie