Jest zwycięstwo UMKS Kielce! (zdjęcia)

kw
Damian Tokarski zdobył w meczu z AZS AWF Katowice 21 i był najskuteczniejszym koszykarzem UMKS. fot. Sławomir Stachura
Wreszcie! Po czterech porażkach z rzędu drugoligowi koszykarze UMKS Kielce wygrali z AZS AWF Katowice. W sobotę kielczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym roku.
AZS AWF Katowice 92:90

UMKS Kielce - AZS AWF Katowice 92:90

Rafał Gil, trener UMKS Kielce:

- Szkoda, że dopiero w piątym meczu w nowym roku udało nam się wygrać, ale być może jest to efekt naszej ciężkiej pracy, który być może przyszedł zbyt późno.

UMKS Kielce - AZS AWF Katowice 92:90 (26:21, 29:19, 18:30, 19:20)

UMKS: Bacik 4, Jaworski 2, Dziura 14 (4x3), Tokarski 21 (2x3), Kij 8 (2x3), Miernik 7(1x3), Rzońca 15 (1x3), Lewandowski 19 (3x3), Kołacz 2.

CZARNA SERIA

Podopieczni Rafała Gila przegrali w nowym roku aż cztery mecze z rzędu. Z Unią w Tarnowie 59:84, z Hawajskimi Koszulami w Żorach 65:75, w Kielcach z Novum Lublin 68:78 i w Przemyślu z Polonią 62:71.

W sobotnim meczu z "akademikami" z Katowic wreszcie wygrali, choć wygrana mogła być bardziej efektowna. Kielczanie prowadzili już nawet 51:31 w drugiej kwarcie.

- O wyniku zadecydował fragment gry w drugiej i trzecia kwarta, ale najważniejsze, że po czarnej serii wreszcie wygraliśmy - mówi Rafał Gil, trener UMKS.

MAJĄ LIDERA?

W meczu z drużyną z Katowic w przebudził się Krzysztof Dziura, która trafił cztery "trójki" (ogółem koszykarze UMKS trafili aż 13 z 23 rzutów za trzy punkty). Dobrze zagrali koszykarze, którzy grali mniej w dotychczasowych meczach, Szymon Rzońca rzucił 15 punktów, Jakub Lewandowski 19, a prezentujący dobrą dyspozycję w ostatnich meczach Damian Tokarski w sobotnim meczu zdobył 21 punktów i był najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy.
- Powiedziałem Damianowi Tokarskiemu, żeby się starał być liderem, że oczekuję od niego aby był liderem do końca rozgrywek i ciągnął naszą grę - tłumaczy Rafał Gil.