Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jubileusz starachowickiego liceum (zdjęcia)

Kazimierz CUCH [email protected]
Wprowadzenie sztandaru szkoły
Wprowadzenie sztandaru szkoły Fot. Kazimierz Cuch
Starachowickie III Liceum Ogólnokształcące imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego obchodzi 20-lecie istnienia.

Rocznicowe uroczystości rozpoczęły się w środę uroczystą mszą św. w kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Koncelebrze przewodził ksiądz kanonik Aleksander Sikora, proboszcz parafii. Dalsze obchody odbyły się w sali gimnastycznej szkoły przy ul. Glinianej 10.

Przybył na nie poseł Krzysztofa Lipiec, władze powiatu starachowickiego, przedstawiciele władz miasta, Kuratorium Oświaty w Kielcach, dyrektorzy starachowickich szkół, absolwenci szkoły.

Po hymnie państwowym głos zabrała Joanna Rymarczyk, obecna dyrektor szkoły. Przedstawiła historię tej placówki, sylwetki ludzi zasłużonych dla tej szkoły. W sposób szczególny witano i honorowano Jolantę Łodej, wieloletniego zastępcę i dyrektora szkoły.

- W 2009 roku nasz szkoła stała się III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi. Staliśmy się w Starachowicach ogniwem ciągu edukacyjnego osób niepełnosprawnych, poczynając od Przedszkola Integracyjnego nr 11, Szkołę Podstawową z oddziałami Integracyjnymi nr 10, Gimnazjum nr 3. Dzięki wspaniałej idei integracji nasi niepełnosprawni uczniowie znajdują swoje miejsce wśród rówieśników -stwierdziła Joanna Rymarczyk, dyrektor III LO w Starachowicach:

Po niej głos zabierali zaproszeni goście, składając życzenia i wręczając prezenty. Zebranym przedstawiono multimedialną historię szkoły w obrazach. Młodzież przedstawiła okolicznościowy program artystyczny nawiązujący do patrona szkoły i powstania warszawskiego, w którym zginął Krzysztof Kamil Baczyński. Na zakończenie było zwiedzanie szkoły.

RYS HISTORYCZNY

III Liceum Ogólnokształcące imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Starachowicach zostało utworzone w 1990 roku. Wtedy jego siedzibą był budynek Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 imienia majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala", popularny “kurnik" przy ul. Kościelnej. W dwóch klasach pierwszych naukę rozpoczęło 66 uczniów. Dyrektorem nowo utworzonej placówki został nie żyjący już Edward Żłobecki, który pełnił tę funkcję do końca roku szkolnego 2000/2001.

17 marca 1993 roku odbyła się uroczysta inauguracja zajęć szkolnych w obecnym budynku szkoły przy ul. Glinianej, adoptowanym po zlikwidowanym miejskim żłobku. Od czerwca 1994 roku szkoła nosi imię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, o czym zadecydowano w referendum przeprowadzonym wśród całej społeczności szkolnej. W 1997 roku zakończona została budowa nowego skrzydła szkoły z salą gimnastyczną, zapleczem sanitarnym i szatniami, powstały również dwie dodatkowe salę lekcyjne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie