Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jubileuszowa Gala z okazji 50-lecia Korony Kielce. Było wiele znanych osób. Poznaliśmy Jedenastkę, Piłkarza i Trenera 50-lecia Korony

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Wideo
od 16 lat
Dużo znanych osób wzięło w Jubileuszowej Gali z okazji 50-lecia Korony Kielce, która odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Poznaliśmy Jedenastkę 50-lecia Korony, Piłkarza i Trenera 50-lecia.

Jubileuszowa Gala z okazji 50-lecia Korony Kielce

Podczas Jubileuszowej Gali zostanie ogłoszona została najlepsza Jedenastka 50-lecia Korony złożona z zawodników, którzy przez te wszystkie dekady reprezentowali żółto-czerwone barwy oraz Piłkarz 50-lecia Korony i Trener 50-lecia Korony. Laureaci zostali wybrani głosami kibiców i kapituły, a zostali nimi Jacek Kiełb i trener Włodzimierz Gąsior.

Galę poprowadził znany dziennikarz Polsatu Sport – Bożydar Iwanow. Wzięli w niej udział między innymi wiceminister sportu Anna Krupka, senator Krzysztof Słoń, prezydent Kielc Bogdan Wenta, wiceprezydent Bożena Szczypiór, przewodniczący Rady Miasta Jarosław Karyś, Marcin Stefański z Ekstraklasy SA, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Mirosław Malinowski, prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz, nie zabrakło sponsorów kieleckiej drużyny.

- Jestem pewien, że nawet w trudnych chwilach sezonu, a wiemy, że takich nie brakuje, korona nigdy nie spadnie z Waszych głów. Nosicie ją pewnie, z dumą i zaangażowaniem. Także wszyscy kibice noszą ją nie tylko na swoich głowach czy koszulkach, ale przede wszystkim w sercach

– mówił prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Zwrócił się też do trenera Kamila Kuzery. - Jesteś potwierdzeniem tego, że często szukamy czegoś daleko, a mamy to bardzo blisko. Wierzę, że sobie poradzisz w kolejnym sezonie. Dyrektorowi Pawłowi Golańskiemu życzę tylko udanych transferów. Ten klub przez 50 lat spełnia marzenia. Może nie wszystkich, ale spełnia – dodał Bogdan Wenta.

– Z ogromną radością i dumą przyjęłam zaproszenie na ten piękny jubileusz Korony Kielce. Wiem jak ogromne znaczenie ma ten klub dla miasta i województwa. W ostatnim czasie Korona rozwija się bardzo dynamicznie. W 2021 roku powstała Akademia Piłkarska, a od tego roku otrzymuje wsparcie spółki Industria. Enea została sponsorem ekstraklasowej drużyny. Wielkie brawa za to wszystko dla prezesa Łukasza Jabłońskiego. 50 lat to wspaniała historia, to piękny jubileusz, ale wierzę, że te najważniejsze dni są jeszcze przed nami

– powiedziała wiceminister sportu Anna Krupka.

– Korona to wielkie emocje. Pod koniec maja ubiegłego roku przeżyłem coś niesamowitego, kiedy po meczu z Chrobrym Głogów wróciliśmy do ekstraklasy. W styczniu poczułem strach. Zastanawiałem się, gdzie będziemy, kiedy przyjdzie świętować ten jubileusz 50–lecia. Po meczu z Widzewem Łódź poczułem wdzięczności dla tych ludzi, którzy zrobili wszystko, żebyśmy zostali w piłkarskiej elicie. Dzisiaj czuję dumę, że jestem w gronie osób, którzy tworzą wielką rodzinę Korony – mówił Łukasz Jabłoński, prezes Korony.

Była też liczna Żółto-Czerwona Rodzina, byli prezesi klubu, byli trenerzy - choćby laureat Włodzimierz Gąsior, Czesław Palik, Marek Motyka, czy Leszek Ojrzyński, było też wielu wybitnych piłkarzy Korony. Niektórzy przyjechali z rodzinami, wystarczy wspomnieć Ediego Andradinę, który był z żoną, Pawła Sobolewskiego - towarzyszyły mu żona Ewa i córka, z żoną Deteliną był Paweł Golański, a Kamil Kuzera z żoną Malwiną.

od 16 lat

Na tym wydarzeniu nie mogło tez zabraknąć takich zawodników, jak Sławomir Wojtasiński, Andrzej Fendrych, Paweł Kozak, Przemysław Cichoń, Jacek Kubicki, Maciej Korzym, Marcin Robak, Krzysztof Pyskaty, Cezary Ruszkowski i wielu, wielu innych. Oczywiście, w komplecie był obecny ekstraklasowy zespół Korony. Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć utworu Marka Grechuty "Dni, których nie znamy". Wykonała go finalistka The Voice of Poland Natalia Szczypuła.

Oficjalna data powstania Korony to 10 lipca 1973 roku, wówczas doszło do połączenia dwóch kieleckich klubów sportowych SHL z Iskrą. Wynikiem tej fuzji było powstanie Kieleckiego Stowarzyszenia Sportowego Korona obejmującego sportowców czterech sekcji: piłki nożnej, piłki ręcznej, kolarskiej i motorowej. Inauguracyjne spotkanie piłkarze Korony rozegrali 5 sierpnia 1973 roku na stadionie Iskry przy ulicy Mielczarskiego w Kielcach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie