Judocy Żaka na podium w Bytomiu

(SAW)
Wiktor Mazurczak i  Dominika Kotlarska zdobyli medale w Bytomiu.
Wiktor Mazurczak i Dominika Kotlarska zdobyli medale w Bytomiu. archiwum klubu
W Bytomiu odbył się otwarty Puchar Polski juniorów i ju-niorek młodszych w judo. Dobrze zaprezentowali się w tych zawodach zawodnicy Żaka Kielce.

Na prestiżowych i stojących na wysokim poziomie zawodach Pucharu Polski w Bytomiu wystartowało 300 zawodników, w tym sześciu z Żaka Kielce. Krzysztof Klimkiewicz w kategorii wagowej do 50 kg, Bartłomiej Mojeścik (55 kg), Bartłomiej Wiewióra (66 kg), Hubert Sołkiewicz (66 kg), Dominika Kotlarska (70 kg) i Wiktor Mazurczak (+90 kg).

Najlepiej wypadł Wiktor Mazurczak, który wywalczył srebrny medal, a Dominika Kotlarska zdobyła brązowy medal. Krzysztof Klimkiewicz i Bartek Wiewióra przegrali walki o brą-zowe medale i ostatecznie zajęli 5 miejsca. Pozostali za-wodnicy odpadli z rywalizacji w walkach eliminacyjnych.