Julen Aginagalde zadecydował o wygranej Bidasoy, bramki Blaża Janca i Luki Cindricia dla Barcelony w lidze hiszpańskiej

Instagram @janc8
Gol byłego piłkarza ręcznego Vive Kielce, Julena Aginagalde zadecydował o zwycięstwie jego drużyny, Bidasoy Irun, w meczu drugiej kolejki hiszpańskiej Ligi Asobal. Bramki dla FC Barcelona zdobywali inni byli gracze mistrza Polski, Blaż Janc i Luka Cindrić.

Hiszpańska Liga Asobal rozpoczęła rozgrywki w połowie tego tygodnia. Zespoły mające w składach byłych zawodników klubów z Kielc rozpoczęły od zwycięstw. FC Barcelona z Luką Cindriciem i Blażem Jancem w składzie pokonała na wyjeździe Helvetię Anaitasuna 31:18 (17:8). Janc zdobył w tym meczu 4 bramki oddając 5 rzutów (co ciekawe, 3 bramki zdobył rzutami z 9. metra), a skuteczność Cindricia to 1/2.

Jueln Aginagalde po siedmiu latach przerwy zagrał w lidze hiszpańskiej. Bidasoa Irun, zespół do którego wrócił z Kielc i który jest jego macierzystym klubem, wygrał na wyjeździe z Frigorificos Morrazo 35:22 (20:14), a Aginagalde oddał jeden rzut, który był skuteczny.

W drugiej, weekendowej kolejce Barca i Bidasoa znów zagrały na wyjazdach. Katalończycy bez problemów wygrali z Logrono La Rioja 37:21 (19:13). Skuteczność Janca to 4/4 (znów dwie bramki z drugiej linii), a Cindricia 3/5.

Bardzo zacięty był mecz Bidasoy z Helvetią Anaitasuna. W 53 minucie gospodarze prowadzili 26:23, ale już do końca nie rzucili gola. Goście trafili cztery razy, a decydującego gola dwie minuty przed końcem meczu zdobył Aginagalde. Zespół z Irun wygrał 27:26 (12:15).

Po dwóch kolejkach rozgrywek FC Barcelona jest liderem, a Bidasoa Irun wiceliderem.