Juniorki Korony Handball Kielce w ćwierćfinale mistrzostw Polski. 32 bramki Magdy Więckowskiej

PK
Tomasz Fąfara/Korona Handball Kielce
Juniorki Korony Handball Kielce awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Kielecki klub wygrał turniej 1/8, którego był gospodarzem.

Kielczanki pokonały Pantery Dopiewo, GTPR Gdynia i ROKiS Radzymin. Problemy miały tylko w ostatnim meczu. Przegrywały do przerwy różnicą czterech bramek, jeszcze w 48 minucie było 21:20 dla rywalek. Ostatecznie podopieczne trenerek Moniki Ciszek i Stanisławy Grzegolec wygrały 26:23. Aż 32 bramki dla Korony Handball zdobyła w turnieju Magda Więckowska.

Wyniki. Korona Handball Kielce – Pantery Dopiewo 26:16 (13:11), Korona Handball – GTPR Gdynia 25:19 (13:10), Korona Handball – ROKiS Radzymin 26:23 (10:14), Radzymin – Gdynia 27:30 (16:16), Pantery – Radzymin 33:37 (18:24), Gdynia – Pantery 31:23 (14:13).

Kolejność: 1. Korona Handball Kielce 9 pkt., 2. GTPR Gdynia 6, 3. ROKiS Radzymin 3, 4. Pantery Dopiewo 0.

Korona Handball: Nazimek, Zięba – M. Więckowska 6, 13, 13, Hensoldt 2, 0, 0, Świtoń 1, 3, 2, Strózik 5, 3, 2, Szkuta 0, -, -, Jas 6, 3, 4, Piotrowicz 1, -, 1, Staszewska 0, -, 0, Polak 0, 0, 1, Jach 0, 0, 0, Naszydłowska 4, 2, 3, Janaszek 1, -, 0, Rutkowska -, 1, 0.