Juniorki KSS Kielce zagrają o awans z Ruchem (video, zdjęcia)

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Fragment meczu KSS Kielce - Vistal Łączpol Gdynia. W ataku Joanna Drabik, które we wtorkowym była najskuteczniejszą zawodniczką kieleckiego zespołu, rzucając 10 bramek. Fot. Kamil Markiewicz
Piłkarki ręczne KKS Kielce przegrały we wtorek przegrały przed własną publicznością z Vistalem Łączpol Gdynia 23:27 w drugim dniu mistrzostw Polski juniorek, choć do przerwy prowadziły różnicą czterech bramek.

Monika Ciszek, trenerka KSS Kielce:

- O naszej przegranej zadecydowały na pewno podwójne kary moich zawodniczek. Słabo w tym meczu zagrała Iza Woźniek, co z pewnością było duże osłabieniem naszej drużyny. Nieskuteczna w ataku była także Kinga Lalewicz. Teraz musimy zbierać siły na mecz z Ruchem.

Pierwsza połowa wtorkowego spotkania była udana dla kieleckich szczypiornistek. Po zaciętej grze w pierwszej odsłonie spotkania kielczanki wygrywały z przeciwniczkami z Gdyni różnicą czterech bramek. Drugą odsłonę spotkania kieleckie piłkarki ręczne zaczęły bardzo dobrze, powiększając przewagę. Ale od 40 minuty meczu to gdynianki doszły do głosu, powoli odrabiając stratę. W końcówce spotkania to kielczanki musiały odrabiać straty. Cztery minuty przed końcem meczu się wynik remisowy, ale w ostatnich minutach gdynianki uzyskały czterobramkowe prowadzenie.

W środę o godzinie 17 w hali przy ulicy Krakowskiej, KSS będzie walczył o awans do najlepszej czwórki zawodów z niepokonanym dotąd chorzowskim Ruchem.

KSS Kielce - Vistal Łączpol Gdynia 23:27 (14:10).

KSS: Stępnik, Snoch, Hibner - Olszówka, Cieślik 1, Drabik 10, Poborca 1, Zimnicka 3, Lalewicz 4, Woźniak 1, Młynarska 3, Młynarczyk, Olejarczyk, Piecaba.

W pozostałych wtorkowych meczach, grupa A: Wilanowia Warszawa - Ruch Chorzów 30:31, kolejność: 1. Ruch 4 pkt., 2. Vistal 2, 3. KSS 2, 4. Wilanowia 0; grupa B: Jelenia Góra - Truso Elbląg 32:35, Beskid Nowy Sącz - Sośnica Gliwice 18:29, 1. Sośnica 4, 2. Truso 4, 3. Finepharm 0, 4. Beskid 0.

W środę grają: Jelenia Góra - Beskid Nowy Sącz, godz. 10, Wilanowia Warszawa - Vistal Łączpol Gdynia, godz. 12, Truso Elbląg - Sośnica Gliwice, godz. 15, KSS Kielce - Ruch Chorzów, godz. 17.