Juniorki Orlicza Suchedniów pierwsze, młodziczki drugie w drużynowych mistrzostwach kraju

Piotr Stańczak
Suchedniowskie badmintonistki kończyły białostockie mistrzostwa w świetnych humorach. Archiwum klubowe
Dwa medale przywiozły reprezentantki Orlicza Suchedniów z Drużynowych Mistrzostw Polski w Białymstoku.

Na najwyższym stopniu podium stanęły juniorki w składzie: Izabela Pajek, Aleksandra Pająk, Wiktoria Dąbczyńska oraz Katarzyna Zięba. Pokonały one kolejno: Yonex Team Lublin 4:1, Hubala Białystok 5:0 i Energia Lubliniec 4:1. W finałowym meczu suchedniowianki zwyciężyły Unię Bieruń 3:1. W tej kategorii wiekowej reprezentantki Orlicza dominują w drużynowych mistrzostwach kraju od 2012 roku. W Białymstoku wicemistrzostwo kraju wywalczyły młodziczki z Orlicza. Zwyciężyły Hubala 5:0 i Badmintona Stare Babice 3:2. W finale uległy bieruńskiej Unii 0:3. Nasz zespół rywalizował w składzie: Julia Pająk, Julia Pajek, Weronika Zięba i Aleksandra Pawlukiewicz. Suchedniowskie zawodniczki przygotowywały się do mistrzostw pod okiem trenerów: Aleksandra Dąbczyńska i Stefan Pawlukiewicz.

Juniorki wywalczyły szóste drużynowe mistrzostwo z rzędu! - Na indywidualne wyróżnienie zasłużyła tym razem Aleksandra Pająk, która w finale ograła Magdalenę Kulską z Bierunia po zaciętym, 48-minutowym pojedynku 21:17, 17:21, 21:18. Młodziczki przed rokiem wywalczyły brązowy medal, teraz jeszcze poprawiły to osiągnięcie - zaznacza trenerka Aleksandra Dąbczyńska.

Przed suchedniowskimi badmintonistami indywidualne mistrzostwa kraju, które odbędą się 15 i 16 grudnia. Młodzicy, juniorzy młodsi oraz młodzieżowcy będą walczyć w Lubinie, natomiast juniorzy w Kępnie.