Juniorki Suzuki Korony Handball Kielce pokonały SKS Kusy Kraków w 1/16 Mistrzostw Polski. Kontuzji kolana doznała bramkarka Zofia Mazur

Bartosz Wartałowicz
Suzuki Korona Handball Kielce z pierwszą wygraną na turnieju w Kielcach. "Koroneczki" pokonały SKS Kusy Kraków. Patryk Ptak
Juniorki Suzuki Korona Handball Kielce wygrały z SKS Kusy Kraków 27:20 w 1/16 Mistrzostw Polski. Był to debiut w roli pierwszego trenera Szymona Żaby-Żabińskiego. W końcówce spotkania kontuzji kolana doznała Zofia Mazur.

Suzuki Korona Handball Kielce wygrała z SKS Kusy Kraków w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek

Suzuki Korona Handball Kielce - SKS Kusy Kraków 27:20 (13:9)
Suzuki Korona Handball: Mazur, Smelcerz - Żelazny, Grzegolec, Sadowska 6, Chrząstek 4, Woźniak, Leśniak 4, Kiniorska 2, Jarosz, Piwowar 1, Łagożna 5, Prokopoudi, Olesińska, Janczarek 5, Ubysz.

Kielczanki bardzo dobrze weszły w to spotkanie, a po 21 minutach prowadziły już 10:4. Do przerwy przyjezdne z Krakowa zniwelowały stratę do 4 punktów, ale w drugiej połowie juniorki Suzuki Korony Handball Kielce odskakiwały na 5, 6 punktów i nie pozwoliły się dogonić. W drużynie Szymona Żaby-Żabińskiego najwięcej punktów miała Zofia Sadowska - 6 trafień, a jedną bramkę mniej zdobyły Amelia Łagożna i Dominika Janczarek. W zespole rywalek aż 7 trafień zanotowała Julia Kruczek, ale to było zbyt mało na dobrze dysponowane gospodynie.

Radość z dobrego rezultatu została przyćmiona przez kontuzję kolana, jakiej w końcówce spotkania doznała bramkarka - Zofia Mazur. Zawodniczka Suzuki Korony Handball Kielce zwichnęła rzepkę w kolanie i przez najbliższe tygodnie na pewno nie wróci do gry.

W niedzielę 14 stycznia, Suzuki Korona Handball Kielce podejmie Pogoń 1945 Zabrze. Do kolejnej fazy mistrzostw Polski awansują dwie najlepsze drużyny. W meczu SPR Pogoń 1945 Zabrze - SKS Kusy Kraków lepsze okazały się zabrzanki, które wygrały 36:22.