Juniorzy Dafi Społem Kielce w finałach mistrzostw Polski!

Sławomir Stachrua
AKS V LO Rzeszów
Wielki sukces odnieśli juniorzy Dafi Społem Kielce w jednym z czterech półfinałowych turniejów mistrzostw Polski siatkarzy, który odbył się w Rzeszowie. Kielczanie zajęli w nim drugie miejsce i awansowali do finałów mistrzostw Polski!

Podopieczni trenera Mateusza Grabdy przegrali najpierw z gospodarzami – AKS V LO Rzeszów 1:3, ale potem pokonali Norwida Częstochowa 3:1 i Iwaniccy Gubin 3:0. Awansowali do turnieju finałowego z drugiego miejsca. Pierwsze miejsce zajęli rzeszowianie.

W finałowym turnieju zagra najlepszych osiem zespołów. Miejsce rywalizacji nie jest jeszcze znane.

- Awans do finałów mistrzostw Polski to wielki sukces tej drużyny. Mówiąc szczerze nie spodziewaliśmy się tego. Po raz drugi w historii kielecki zespół awansował do finałowego turnieju. Po raz ostatni zdarzyło się to w 2008 roku – przypomniał Mateusz Grabda, szkoleniowiec kieleckich juniorów.

Zawodnicy, którzy wywalczyli awans, to uczniowie klasy sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Kielcach, którego dyrektorem jest Ryszard Mańko.
Drużyna Dafi Społem: Kajetan Iszczuk, Krzysztof Grybek, Kacper Fludra, Grzegorz Duluk, Mateusz Wójcik, Mateusz Stus, Władysław Orobko, Mateusz Grysak, Dominik Czaja, Dominik Mreńca, Jakub Dzierżyński, Karol Zając. Trener Mateusz Grabda.