Juniorzy Korony wygrali z Radomiakiem 2:0 (zdjęcia)

/SAW/
Radość Mateusza Dziubka po drugim golu dla Korony. (Fot. Sławomir Stachura)
W pierwszym meczu o awans do finału klubowych mistrzostw Polski juniorów starszych Korona Kielce pokonała Radomiaka Radom 2:0 (0:0). Bramki zdobył Mateusz Dziubek w 62 minucie i 80.

Korona: Socha - Chrzanowski (90. Siwek), Malarczyk, Zawłocki, Kubicki - Ryczek (88. Stachura), Świder, Nowak (82. Siwczuk), Janiec (58. Lenart) - Dziubek, Paprocki.

Kartki: żółte: Paprocki, Stachura (Korona), Pełka, Bugajski, Gil (Radomiak). Sędziował: Tomasz Wajda (Śląski ZPN). Widzów: 1000.

Kielczanie wygrali wyraźnie i mają sporą zaliczkę przed środowym rewanżem, ale trzeba przyznać, że Radomiak również stworzył sporo sytuacji, zwłaszcza w pierwszej połowie. Po przerwie Korona zagrała lepiej i skuteczniej, a efektem tego były dwa gole Mateusza Dziubka. Najpierw po podaniu Andrzeja Paprockiego strzelił z 7 metrów, a w 80 minucie efektownym uderzeniem z pola karnego po raz drugi pokonał bramkarza Radomiaka.

Mecz oglądało blisko tysiąc kibiców, gdyż duża ich grupa przyjechała z Radomia.