Juniorzy KSSPR Końskie na szóstym miejscu w Polsce

Redakcja
Szóste miejsce zdobyli juniorzy młodsi KSSPR Końskie w finałach mistrzostw Polski w piłce ręcznej, które rozegrano w Kwidzynie.

W spotkaniu o piąte miejsce drużyna trenerów Wojciecha Jasnosa i Roberta Napierały, wyraźnie, różnicą 12 bramek, przegrała ze Śląskiem Wrocław. Co ciekawe, w grupie eliminacyjnej konecczanie pokonali Śląsk prawie równo wysoko - 41:31. O przegranej KSSPR w spotkaniu o piąte miejsce zadecydowała pierwsza połowa, przegrana różnicą dziewięciu bramek.

KSSPR Końskie - Śląsk Wrocław 31:43 (17:26)
KSSPR: Szcześniak, Janowski - M. Napierała 2, Śledź 4, K. Biegaj 2, Kowalik 4, Dębowski 2, Gierczyński, Gębski 1, Janus 7, Szczepanik 7, Brzezicki 1, Krupa 1.

Nasi zawodnicy otrzymali dwie nagrody indywidualne - do najlepszej siódemki turnieju trafił lewy rozgrywający Adam Janus, a najmłodszym uczestnikiem turnieju był Paweł Śledź.

Złoty medal zdobyła Wisła Płock, srebrny PMOS Chrzanów, a brązowy Kusy Szczecin.