Juniorzy MKS KSZO zagrali z rezerwami (zdjęcia, video)

Rafał SOBOŃ
R. Soboń
Już w niedzielę piłkarze KSZO II zainaugurują rozgrywki w IV lidze. W środę w ostatnim sprawdzianie przed ligą pokonali MKS KSZO Junior 2:1. Grano 2 x 30 minut.

Niespodziewanie, pierwsi gola strzelili piłkarze MKS KSZO Junior. Zagranie z rzutu wolnego i gapiostwo obrony rezerw KSZO w 12 minucie gry wykorzystał Daniel Zając i tym samym zespół juniorów wyszedł na prowadzenie. W 37 minucie rzut karny za faul na Karolu Czyżu pewnie wykorzystał Tomasz Żelazowski, a zwycięskiego gola w 47 minucie strzałem głową zdobył powracający do gry po kontuzji Marcin Rębowski.
Spotkanie było dobrą okazją, by młodzi piłkarze MKS KSZO Junior stawili czoła pretendentom do gry w pierwszym zespole KSZO. Dodatkowo, w bramce MKS KSZO Junior stanął Tomasz Dymanowski, który bazując na swoim doświadczeniu, udzielał podczas gry cennych wskazówek juniorom.

Mecz dość pechowo zakończył się dla Marcina Machockiego. Młody zawodnik KSZO II na początku drugiej połowy spotkania podczas niefortunnej interwencji w środkowej części boiska doznał urazu stawu skokowego. Na ile poważna jest to kontuzja wykażą dopiero badania.

KSZO Ostrowiec - MKS KSZO Junior 2:1 (0:1)

Bramki: Tomasz Żelazowski 37 (karny), Marcin Rębowski 47 - Daniel Zając 12
KSZO: Drozdowski - Wróbel, Kardas, Woropajew, Zdrojewski, Nogaj, Nowik, Sobczyński, Dziadowicz, Kapsa, Żelazowski oraz Szafirowski, Czyż, Michalski, Machocki, Rębowski, Ulikowski
MKS KSZO: Dymanowski - Głodek, Olech, Piątek, Sarna, Janikowski, Drożdzal, Imiela, Tomalski, Zając, Żurek oraz Kijanka, Gardynik, Polit, Nowak