Juniorzy młodsi KSSPR Końskie w finałach mistrzostw Polski w piłce ręcznej

Paweł KOTWICA [email protected]
Drużyna juniorów młodszych KSSPR Końskie, która wywalczyła awans do finału mistrzostw Polski. Fot. KSSPR Końskie
Drużyna juniorów młodszych KSSPR Końskie w pełni wykorzystała rolę gospodarza turnieju półfinałowego mistrzostw Polski i wygrała go, awansując do finału.

Od 14 do 19 maja

W tych dniach juniorzy młodsi KSSPR Końskie będą brali udział w turnieju finałowym mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Czy turniej odbędzie się w Końskich.

Zespół trenera Wojciecha Jasnosa wprawdzie nie wygrał wszystkich spotkań, ale za to awans miał pewny już po dwóch dniach zawodów.

W pierwszym meczu nasi zawodnicy bez żadnych problemów ograli Bursę Puławy 31:21. Rozpoczęli mecz od prowadzenie 4:0 i od tej pory tylko raz dali puławianom zbliżyć się na różnicę jednej bramki. Drugiego dnia KSSPR stoczyło zacięty pojedynek z Zagłębiem Lubin, który, jak się okazało, zadecydował o kolejności w turnieju. Gospodarze zagrali wprawdzie nierówno, w pierwszej połowie częściej prowadzili lublinianie, a o wszystkim zadecydował piorunujący w wykonaniu naszej drużyny początek drugiej połowy. Zespół z Końskich wygrał go 10:2, w 42 minucie było 26:19 i już do końca mecz był po kontrolą. To zwycięstwo zapewniło konecczanom zwycięstwo w półfinale, dlatego w ostatnim pojedynku, z druga drużyną Wisły Płock, grali zawodnicy, którzy mniej się pokazywali w poprzednich spotkaniach. Płocczanie wygrali, ale i tak zajęli ostatnie miejsce w turnieju.

Finał odbędzie się w dniach 14-19 maja. W turnieju finałowym konecczanie zagrają w grupie N, gdzie zmierzą się Kusym Szczecin, Śląskiem Wrocław i PMOS Chrzanów. W grupie M zagrają Wisła Płock, MTS Kwidzyn, ChKS Łódź i Zagłębie Lubin. Klub z Końskich złożył w Związku Piłki Ręcznej w Polsce ofertę organizacji turnieju finałowego. Do chwili zamknięcia tego wydania "Echa Dnia" decyzja o przydzieleniu finałów nie zapadła.
Wyniki, tabela, bramki

KSSPR Końskie - Bursa Puławy 31:21 (14:9), KSSPR - Zagłębie Lubin 36:33 (16:17), KSSPR - Wisła II Płock 30:34 (16:17), Wisła II - Zagłębie 32:42 (13:23), Bursa - Wisła II 28:26 (10:14), Zagłębie - Bursa 38:25 (18:12).

1. KSSPR 3 4 97:88
2. Zagłębie 3 4 113:93
3. Bursa 3 2 74:95
4. Wisła II 3 2 92:100

KSSPR: Paweł Szcześniak, Mateusz Salata, Robert Janowski - Rafał Śledź 0, -, 2, Kacper Biegaj 3, 4, 3, Adam Makowski 1, -, 5, Bartosz Gierczyński 1, 2, 2, Kacper Gębski 3, 4, 2, Adam Janus 7, 11, -, Michał Napierała 6, 5, 1, Krzysztof Kowalski -, -, 4, Patryk Dębowski 1, -, 2, Tomasz Kowalik 4, 6, -, Jakub Brzezicki 0, 0, 1, Patryk Krupa 0, 0, 3, Kacper Szczepanik 5, 4, 5. Trener: Wojciech Jasnos.