Juniorzy młodsi PGE VIVE Kielce w Final Four mistrzostw Polski po zaciętym ćwierćfinale

Juniorzy młodsi PGE VIVE Kielce awansowali do Final Four mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Kielczanie zajęli drugie miejsce w półfinale, którego byli gospodarzami.

ZOBACZ>>> Jak PGE VIVE fetowało 15. Puchar Polski [zdjęcia, video]

W pierwszym meczu drużyna trenera Pawła Grecaka bez problemów ograła Szczypiorniaka Olsztyn. W drugim pojedynku, z Zagłębiem Lubin, kielczanie słabo zagrali w pierwszej połowie, którą przegrali 8:14. Po przerwie odrabiali straty i w 54 minucie doprowadzili do wyniku 20:21, ale ostatecznie przegrali 22:24.

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA:

Handball Echo Dnia

O drugim miejscu w turnieju i awansie decydował mecz PGE VIVE z Wybrzeżem Gdańsk. W nim przebieg był odwrotny, niż w spotkaniu z lubinianami – kielczanie odskoczyli na 5:1 i 10:4, a w drugiej połowie gonili rywale, którzy w 50 minucie objęli prowadzenie 17:16. Pół minuty przed końcem gola na 19:18 dla PGE VIVE zdobył Dominik Urbanowski i zespół z Kielc nie dał już doprowadzić do wyrównania.

Turniej Final Four z udziałem PGE VIVE, Zagłębia oraz Anilany Łódź i Olimpii Biała Podlaska odbędzie się w dniach 25-26 maja. Decyzja o jego lokalizacji zapadnie w czwartek, ale PGE VIVE nie stara się o jego organizację.

Wyniki. PGE VIVE Kielce – Szczypiorniak Olsztyn 31:18 (18:8), PGE VIVE – Zagłębie Lubin 22:24 (8:14), PGE VIVE – Wybrzeże Gdańsk 19:18 (12:10), Wybrzeże – Zagłębie 21:22 (10:11), Szczypiorniak – Wybrzeże 22:32 (13:16), Zagłębie – Szczypiorniak 22:31 (9:20).

Kolejność: 1. Zagłębie Lubin 6 pkt., 2. PGE VIVE Kielce 6, 3. Wybrzeże Gdańsk 3, 4. Szczypiorniak Olsztyn 3.

ZOBACZ>>> Trzy wychowanki kieleckich klubów z europejskim pucharem!

PGE VIVE: Wałach, Kuczkowski, Wodecki – Wójcik 0, 0, 1, Fąfara 1, 0, -, Żmudzki 2, -, 1, Murzec 5, 3, 3, Winiarski 0, 4, 0, Mierzwiński 4, 0, 0, Urbanowski 4, 6, 6, Radomski 2, 1, 2, Głogowski 1, -, -, Szaniawski 0, 0, 2, Zdziech 5, 5, 2, Gala 2, 0, 0, Kordos 5, 3, 2, Pawelec 0, 0, -.

ZOBACZ>>> Dujszebajew po finale Pucharu Polski: Z takimi kibicami można iść na wojnę!