Juniorzy PACTUM Scyzorów wicemistrzami Polski w koszykówce na wózkach!

Paweł Wełpa
Juniorski zespół KS PACTUM Scyzory Kielce zajął drugie miejsce w rozegranym w sobotę turnieju finałowym mistrzostw Polski w koszykówce na wózkach U-22.

Juniorska sekcja klubu PACTUM Scyzory jest jedną z trzech drużyn działających w kraju i właśnie te trzy zespoły rywalizowały w sobotę w Suchedniowie o miano mistrza. Poza gospodarzami, w turnieju udział wzięły zespoły Startu Warszawa oraz Łódzkiego Towarzystwa Rehabilitacyjno-Sportowego Niepełnosprawnych.

Mistrzem kraju został ŁTRSN Łódź, faworyt i najbardziej doświadczony zespół. Drugie miejsce zajęły Scyzory, w składzie których grają zawodnicy z całego regionu. Trzecia pozycja przypadła drużynie z Warszawy.

Taki wynik nie był zaskoczeniem, ponieważ łódzki zespół był uważany za kandydata do pierwszego miejsca w zawodach. – Spodziewaliśmy się, że Łódź będzie faworytem. Obronili tytuł mistrza. W meczu z nimi robiliśmy, co mogliśmy, ale zabrakło jednego podstawowego zawodnika, który dojechał w trakcie. Zaczęliśmy gonić, ale było już za późno. Drugi mecz już pod naszą kontrolą, zdobyliśmy szybko przewagę. W porównaniu z zeszłym rokiem mamy awans o jedno oczko wyżej. To młody zespół, z dwuletnim stażem, ale widać, że młodzież się rozwija i jest progres – podsumował zawody trener Scyzorów Filip Moćko.

W podobnym tonie wypowiada się prezes kluby Gabriel Moćko. – Na tę chwilę, przy kadrze jaką mamy, to wynik, który nas satysfakcjonuje – powiedział.