Juniorzy PGE VIVE Kielce w 1/8 mistrzostw Polski. W Dąbrowie Białostockiej wygrali wszystkie mecze

PK
Z bilansem bramkowym plus 41 turniej 1/16 mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej wygrali juniorzy PGE VIVE. Zawody odbyły się w Dąbrowie Białostockiej.

Kielczanie zapewnili sobie zwycięstwo w turnieju już po dwóch dniach imprezy, gromiąc w pierwszych meczach Iskrę Bydgoszcz i drugą drużyną Wybrzeża Gdańsk. W trzecim meczu, z gospodarzami, Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka też wysoko prowadzili, w 23 minucie było 14:6. W drugiej połowie zawodnicy z Kielc zagrali z mniejszą koncentracją i w 50 minucie Szczypiorniak doprowadził do remisu 20:20. Jednak końcówka należała do podopiecznych Pawła Tetelewskiego i Krzysztofa Palucha, PGE VIVE wygrało 26:23.

Wyniki. PGE VIVE Kielce – Iskra Bydgoszcz 48:22 (21:13), PGE VIVE – Wybrzeże II Gdańsk 32:20 (15:12), PGE VIVE – Szczypiorniak Dąbrowa Tarnowska 26:23 (17:9), Szczypiorniak – Wybrzeże II 17:34 (9:18), Szczypiorniak – Iskra 32:19 (20:7), Iskra – Wybrzeże 20:41 (13:19).

1. PGE VIVE Kielce 3 m, 9 pkt, br: 106-58
2. Wybrzeże II Gdańsk 3 m, 6 pt., br: 95-69
3. Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 3 m, 3 pkt, br: 72-79
4. Iskra Bydgoszcz 3 m, 0 pkt, br: 61-121

PGE VIVE: Węgrzyn, Spytek, Kijewski – Wołowiec 2, 0, 2, Krawczyk 2, 0, 1, Bysiak 7, 8, -, Grudzień 1, -, 0, Murzec 3, 3, 0, Basa 5, 5, 3, Matuszewski 4, 0, 1, Stępnik 3, 1, 5, B. Mazur 8, 4, 3, Włodarski 3, 0, 3, P. Mazur 5, -, 1, Wacek 0, 1, 1, Pawlik 4, 3, 3, Filipowicz 1, 2, 3, Kubicki -, 5, -.