Juniorzy reprezentacji Polski przegrali z Islandią

MF
W pierwszym meczu kwalifikacyjnym do Młodzieżowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej reprezentacja Polski przegrała w Kielcach z Islandią 26:31 (11:16).

Polska : Islandia 26:31 (11:16)

Polska: Sićko 7, Moryto 4, Majdziński 3, Siwak 3, Mosiołek 2, Netz 2, Gasin 1, Salacz 1, Śliwiński 1, Rolka 1, Wiśniewski 1

Islandia: najwięcej - Rikhardsson, O. Magnusson - po 6

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gości, którzy już po trzech minutach prowadzili 3:0, zmuszając trenera Rafała Kuptela do wzięcia czasu. Przez całą pierwszą połowę stroną dominującą była reprezentacja Islandii, która bezlitośnie wykorzystywała proste błędy w ataku polskiej drużyny i po 30 minutach prowadziła 16:11.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu karty rozdawali przyjezdni, w 40. minucie prowadząc już nawet dziewięcioma bramkami (22:13). W 53. minucie trzecią dwuminutową karą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został zawodnik grający z numerem 8 w polskim zespole, Tomasz Pietruszko. Islandia już do końca konfrontacji utrzymała wypracowaną przewagę i ostatecznie wygrała 31:26.

Najskuteczniejszym graczem reprezentacji Polski był Szymon Sićko, autor 7 trafień. Dla Islandii najwięcej bramek, po 6 zdobyli Odinn Dor Rikhardsson oraz Omar Magnusson. Ten drugi został ponadto wybrany zawodnikiem meczu. Warto dodać, że na parkiecie pojawił się zawodnik Vive Turonu Kielce, Bartłomiej Bis. Swój udział w spotkaniu zakończył jednak z zerowym dorobkiem bramkowym.

W innym piątkowym starciu Włochy wygrały z Bułgarią 30:25.

Kolejne spotkanie w ramach turnieju kwalifikacyjnego do Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Danii Polacy rozegrają w sobotę, 9 kwietnia o godzinie 18:00. W Hali Legionów rywalem biało-czerwonych będą Włosi. Przypomnijmy, że do finału Młodzieżowych Mistrzostw Europy awansują dwie drużyny. Porażka z Islandią nie przekreśla szans Polaków.