Juniorzy starsi MKS KSZO zaczęli sezon od porażki (VIDEO, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Porażką 1:3 zakończył się pierwszy mecz MKS KSZO junior Ostrowiec w centralnej lidze juniorów starszych. Górą okazali się rówieśnicy ze Stali Stalowa Wola.

MKS KSZO Junior Ostrowiec - Stal Stalowa Wola 1:3 (0:2)

Bramki: Kamil Bełczowski 90 min. - Piotr Kloc 41, Krystian Grabowski 45, Grzegorz Kowal 86.

KSZO: Zacharski - Larkowski, Mężyk, Cebula, Sołtykiewicz, Matyjasek (46. P. Jedlikowski), J. Jedlikowski (46. Gordon), Czajkowski, Gajewski, Bełczowski, Bąk (46. Kukiełka)

Spotkanie MKS KSZO Junior ze Stalą Stalowa Wola rozegrano na głównej płycie stadionu przy ulicy Świętokrzyskiej w Ostrowcu. Od obecnego sezonu będzie to główna arena dla meczów juniorów starszych. Debiut nie wypadł jednak okazale. Do 40 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak w ciągu pięciu minut gospodarze stracili dwie bramki - obie po stałych fragmentach gry. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania po wzorowej kontrze gości wynik podwyższył Grzegorz Kowal. Gospodarze odpowiedzieli dopiero w ostatniej akcji meczu. Piotr Jedlikowski wypuścił w bój Kamila Bełczowskiego, który mimo 90 minuty wygrał pojedynek biegowy i strzałem w długi róg zdobył honorowego gola.

W innych meczach: Wisła Kraków - Sandecja Nowy 4:3, Stal Rzeszów - Widok Lublin 3:3, Stal Mielec - Wisła Puławy 0:1, Korona Kielce - Cracovia Kraków 4:5, Górnik Łęczna - Juventa Starachowice 2:2.