Juniorzy Vive Targi Kielce zagrają o siódme miejsce. Tylko

/PK/
Juniorzy Vive Targi Kielce zagrają o siódme miejsce finałów mistrzostw Polski w piłce ręcznej, którzy są gospodarzem. W piątek przegrali trzeci mecz w turnieju i po raz trzeci różnicą jednego gola.

Vive Targi Kielce - Victoria Tomaszów Mazowiecki 36:37 (15:17)

Vive Targi Kielce: Gruszczyński, Jastrząb - Jamioł 2, Sękowski 3, Stefaniec, Fugiel 14, Styrna 3, Rączka 7, Janusz 1, Mazur 4, Chodur, Kusal 2.

W meczu, którego zwycięzca uzyskiwał prawo gry o piąte miejsce w turnieju, kielczanie, stawiani porzed mistrzostwami w gronie faworytów do medali, zagrali przede wszystkim słabo w obronie, stracili aż 37 bramek. W 22 minucie po golu skutecznego (14 bramek w meczu) Tomasza Fugiela prowadzili wprawdzie 12:9, ale szybko roztrwonili przewagę, tracąc cztery bramki z rzędu.

Na początku drugiej połowy drużyna trenera Aleksandra Litowskiego wychodziła na dwubramkowe prowadzenie, ale znów stracili kilka bramek z rzędu. W 49 minucie Victoria wygrywała 30:26, jeszcze w 59 kielczanie zbliżyli się na jednego gola (34:35), ale goście nie dali sobie odebrać zwycięstwa.

W sobotę o godzinie 9 Vive Targi Kielce zagra o siódme miejsce w turnieju z MTS Kwidzyn.