Juniorzy Vive Targi Kielce zdobyli brąz w Płocku. Szóste miejsce KSSPR Końskie

Z Płocka Paweł KOTWICA
Juniorzy młodsi Vive Targi Kielce zdobyli w Płocku brązowy medal mistrzostw Polski. Paweł Kotwica
Juniorzy młodsi Vive Targi Kielce zdobyli brązowy medal zakończonych w niedzielę w Płocku mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej. Inny nasz reprezentant, KSSPR Końskie, zajął szóste miejsce, przegrywając mecz o piątą lokatę po dwóch dogrywkach.

Vive Targi Kielce - MOS Wrocław 41:32 (20:20).

Vive Targi Kielce: Pytlos, Markowski, Dziedzic - Niziołek, Osobiński 6, Bekier 4, Wójcik, Grabowski 13, Bis 2, Łukaszewicz 6, Ciołak 7, Banaś 1, Czechowski, Cioroch 2, Stawiarski, Bysiak, Konopacki, Siedlarz.

Jeszcze długo po meczu z kieleckiej szatni w Orlen Areny słychać było śpiewy. - Chłopcy mają swój rytuał, muszą odśpiewać obowiązkowy repertuar - śmiał się prowadzący naszą drużynę trener, a jeszcze niedawno znakomity bramkarz kieleckiego zespołu i reprezentacji Polski, Rafał Bernacki, dla którego był to pierwszy medal zdobyty w roli szkoleniowca. - Dwa lata temu to był siedemnasty zespół w Polsce, teraz mamy medal, a powinien on być z jeszcze szlachetniejszego kruszcu. Zasłużyliśmy na "srebro", gdybyśmy nie przegrali ostatniego grupowego meczu z Wrocławiem, wygralibyśmy grupę i nie musielibyśmy grać w sobotę w półfinale z Płockiem, który był od nas drużyną lepszą - dodał.

W meczu o brązowy medal Vive Targi Kielce zrewanżowało się wrocławianom za porażkę w grupie. - Wszystkie mecze eliminacyjne graliśmy w bardzo dusznej hali, kosztowało nas to mnóstwo sił i wiedziałem, że wygra zespół, który wytrzyma kondycyjnie. Wytrzymaliśmy - cieszył się Bernacki.

KSSPR Końskie - Ostrovia Ostrów Wlkp. 36:40 **(31:31, 27:27, 15:15).**

KSSPR: Sroka, Sierant - Toś 4, Makowski 4, Bugaj 1, Śledź 3, Kupis 8, Szczepanik 9, Masztalerz 5, Wilczyński, Kania 2.

Dramatyczny mecz naszego zespołu, zakończony dopiero po dwóch dogrywkach. Ostrovia mogła wygrać w normalnym czasie gry, ale w ostatniej minucie nie wykorzystała rzutu karnego.

Do najlepszej siódemki turnieju trafiło aż trzech naszych zawodników - prawy rozgrywający Kacper Szczepanik (KSSPR), obrotowy Bartłomiej Bis (Vive Targi Kielce) i lewoskrzydłowy Patryk Mastalerz (KSSPR).

W innych meczach: o 1 miejsce - Wisła Płock - Kusy Kraków 33:22 (20:10), o 7 miejsce - Padwa Zamość - CKS SMS Szczecin 26:24 (14:8).

Kolejność: 1. Wisła Płock, 2. Kusy Kraków, 3. Vive Targi Kielce, 4. MOS Wrocław, 5. Ostrovia Ostrów Wlkp., 6. KSSPR Końskie, 7. Padwa Zamość. 8. CKS SMS Szczecin.