Juventa Perfopol Starachowice - Dalin Myślenice 0:1 (0:1)

Dorota KUŁAGA [email protected]
Juventa Perfopol była nieskuteczna, nie wykorzystała nawet rzutu karnego i przegrała z Dalinem 0:1

Arkadiusz Bilski, trener Juventy Perfopol:

- Mieliśmy dwie sytuacje sam na sam, rzut karny, ale nie potrafiliśmy tych okazji wykorzystać i straciliśmy punkty. Nie szło nam nic. Niedosyt jest ogromny, bo liczyliśmy na to, że wywalczymy pierwsze punkty w tym sezonie. Jeden błąd, który popełniliśmy w 36 minucie, sprawił, że przegraliśmy.

Piłkarze Juventy Perfopol Starachowice niespodziewanie przegrali wczoraj z Dalinem Myślenice 0:1. Gospodarze zagrali nieskutecznie, nie wykorzystali nawet rzutu karnego i ponieśli drugą porażkę w tym sezonie.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Mają mocniejszy zespół, ale nie potrafili tego potwierdzić na boisku.

BŁĄD W 36 MINUCIE

Tym razem na środku obrony trener Arkadiusz Bilski wystawił młodzieżowca Damiana Senderowskiego - zajął on miejsce Bartosza Gębury. I niestety, po błędzie tego zawodnika Juventa Perfopol straciła bramkę. Było to w 36 minucie - Dawid Kałat wyszedł sam na sam i pokonał Tomasza Wróblewskiego. Minutę wcześniej gospodarze powinni objąć prowadzenie, ale Mariusz Jaros, pozyskany przed tym sezonem z Orlicza Suchedniów, w sytuacji sam na sam nie trafił bramkę. Po tej akcji goście wyprowadzili kontratak, po którym padł gol dla zespołu z Myślenic.

ANDUŁA W POPRZECZKĘ

Po ostrej rozmowie w szatni, do której doszło w przerwie meczu, gospodarze rzucili się do odrabiania strat. I w 50 minucie mieli znakomitą okazję do wyrównania. W polu karnym sfaulowany został Dariusz Anduła, sędzia podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł poszkodowany, ale... trafił w poprzeczkę. Później Juventa Perfopol miała jeszcze okazje, ale była nieskuteczna. I niespodziewanie przegrała z Dalinem 0:1.

Bramka: 0:1 Dawid Kałat 36 min.
Juventa: Wróblewski 4 - Korona 3, Senderowski 3, Pastuszka 5 Ż, Szymoniak 4 - M. Kalista 4, Wójtowicz 4 Ż, Drej 5, Kopeć 5 - Jaros 3, Anduła 5.
Dalin: Obłaza - Tokarz, Pilch, Cygal, Marchiński - Kęsek, Kałat, Muniak, J. Górecki - Mizia, M. Górecki.
Zmiany: Juventa: 56' Tobiszewski 1 za Jarosa, 67' Kwiecień 1 za M. Kalistę, 67' Gruszczyński za Kopcia, 82' Płusa nie klas. za Dreja. Dalin: 70' Płonka za Mizię, 85' Bała za M. Góreckiego, 89' Biel za Góreckiego.
Sędziował: Marcin Bąk z Kielc.