Juventa Starachowice gra o punkty w Wolbromiu

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Grzegorz Tobiszewski był wyróżniającym się zawodnikiem Juventy w meczu z Janiną Libiąż, co potwierdził strzeleniem gola w 70 minucie. fot. Marcin Pokrzywka
Piłkarze Juventy Starachowice wykonali plan, zwyciężyła w meczu z Janiną Libiąż 2:0. Teraz grają już w sobotę z Przebojem Wolbrom

Rafał Wójcik, trener Juventy:

- Wygraliśmy z Janiną i to jest najważniejsze. Potrzebowaliśmy w tym spotkaniu trzech punktów i to zostało zrealizowane. Czekają nas dwa wyjazdy z rzędu, pierwszy do Wolbromia. W tych meczach na pewno czeka nas więcej pracy w defensywie, ale nie oznacza to, że schowamy się za podwójną gardą. Będziemy chcieli zagrać swoją piłkę w tych spotkaniach. Nie zwracamy uwagi na grę Przeboju, koncentrujemy się na tym, co my zaprezentujemy w tym meczu. Będziemy w nim chcieli narzucić własny styl gry, a co z tego wyjdzie, dowiemy się po spotkaniu.

Podopieczni trenera Rafała Wójcika zrehabilitowali się za porażkę z Limanovią Limanowa 0:2, wygrywając w minionej kolejce z Janiną Libiąż 2:0. W sobotę Juventa o ligowe punkty powalczy w Wolbromiu z Przebojem.

W niedzielnym spotkaniu trzeciej ligi Juventa Starachowice, która przed meczem zapowiadała walkę o trzy punkty, wykonała plan i to w stu procentach. Starachowicki zespół pokonał Janinę Libiąż 2:0, po bramkach zdobytych w 35 minucie przez Krystiana Płusę z rzutu karnego, podyktowanego po faulu na Grzegorzu Tobiszewskim. Sam poszkodowany także wpisał się na listę strzelców w 70 minucie strzelając drugiego gola dla gospodarzy.

SĄSIAD Z TABELI

W sobotę 13 października, o godzinie 15 w meczu jedenastej kolejki Juventa zmierzy się na wyjeździe z Przebojem Wolbrom. Nasz rywal po dziesięciu kolejkach ma punkt więcej od starachowickiej drużyny i zajmuje miejsce szóste. Nasz zespół plasuje się na pozycji ósmej. Poprzedni sezon obie drużyny także zakończyły na sąsiadujących pozycjach w tabeli. Przebój był piąty z 50 punktami, a Juventa szósta z 49 punktami. Jeśli chodzi o rywalizacje obu zespołów w poprzedni sezonie, to można powiedzieć, że był remis, bo w Wolbromiu Przebój wygrał 3:0, a w Starachowicach Juventa zwyciężyła, także 3:0.