Juventa Starachowice gra z Unią Tarnów

Kamil MARKIEWICZ
Krystian Płusa zdobył pierwszego gola dla Juventy Perfopol Starachowice w wygranym przez jego zespół meczu z Przebojem Wolbrom 4:0. Fot. Kamil Markiewicz
W majowy weekend podopieczni trenera Arkadiusza Bilskiego rozegrali dwa mecze, w których bezbramkowo zremisowali z Czarnymi Połaniec oraz pokonali Przebój Wolbrom 4:0.

Arkadiusz Bilski, trener Juventy Perfopol Starachowice:

- Nasz zespół ma potencjał. Myślę, że po bardzo słabym spotkaniu z Czarnymi Połaniec w naszym wykonaniu meczem z Przebojem Wolbrom piłkarze sami odpowiedzieli sobie na pytanie, jak muszą grać. Chcielibyśmy pokazać w niedzielnym meczu z Unią Tarnów, że po słabym początku rundy w naszym wykonaniu nasza forma idzie cały czas w górę.

W sobotę podopieczni trenera Arkadiusza Bliskiego zagrali na własnym boisku z niżej notowanym zespołem Czarnych Połaniec. Nasi piłkarze po bardzo słabej grze w pierwszej połowie dopiero po przerwie zaczęli stwarzać sobie podbramkowe sytuacje. Mimo dużej przewagi Juventy pod koniec meczu, nie udało się zdobyć bramki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

SOLIDNIE Z PRZEBOJEM

We wtorkowym spotkaniu wyjazdowym z Przebojem Wolbrom piłkarze ze Starachowic chcieli zagrać dużo lepiej niż trzy dni wcześniej z Czarnymi. Od pierwszych minut było widać zamianę na boisku. Zawodnicy Juventy grali bardzo rozważnie w obronie oraz skrupulatnie w ataku. W pierwszej połowie stworzyli oni dobre widowisko, ale najlepsze przyszło dopiero po przerwie. Juventa zagrała jeszcze lepiej niż w pierwszej części spotkania, co potwierdziła zdobyciem czterech bramek.

Z PASTUSZKĄ NA UNIĘ

W niedzielę o godzinie 17 Juventa Perfopol Starachowice zmierzy się na własnym stadionie z Unią Tarnów, którą w rundzie jesiennej pokonała 2:1. W tym spotkaniu szkoleniowiec starachowickiego klubu powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników. Najprawdopodobniej do gry w tym spotkaniu po kontuzji powróci także Maciej Pastuszka.