Juventa wygrała z Popradem. Wróblewski obronił karnego

/dor/
Tomasz Wróblewski obronił rzut karny w pierwszej połowie meczu z wiceliderem.
Tomasz Wróblewski obronił rzut karny w pierwszej połowie meczu z wiceliderem. Fot. Marcin Pokrzywka
Kolejne cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Juventy Starachowice. Tym razem z wiceliderem Popradem Muszyna 1:0, a zwycięską bramkę zdobył wracający po kontuzji Dariusz Anduła. W pierwszej połowie Tomasz Wróblewski obronił rzut karny wykonywany przez Macieja Polańskiego.

Rafał Wójcik, trener Juventy Starachowice:

- Ten mecz potwierdził, że porażka z Łysicą Bodzentyn to był wypadek przy pracy. Rozegraliśmy dobry mecz, wygraliśmy, ale szkoda, że straciliśmy Bartka Kwietnia, który złamał rękę i czeka go dłuższa przerwa w treningach.

Poprad Muszyna - Juventa Starachowice 0:1. Anduła wrócił i zrobił swoje

Kolejne cenne zwycięstwo odnieśli na wyjeździe piłkarze Juventy Starachowice. Tym razem z wiceliderem Popradem Muszyna 1:0, a zwycięską bramkę zdobył wracający po kontuzji Dariusz Anduła.

Kilkanaście dni temu starachowiczanie pokonali w Tarnowie Unię 1:0. Tym razem byli lepsi od innego faworyta - Popradu Muszyna. Zwycięską bramkę zdobył Dariusz Anduła, ale duży udział przy tym golu miał Mirosław Kalista, który minął dwóch rywali i dośrodkował na pole karne. - Darek był tam, gdzie być powinien i wpakował piłkę do pustej bramki - opowiadał Rafał Wójcik, trener Juventy.

Drugim bohaterem w starachowickim zespole był Tomasz Wróblewski, który w 35 minucie obronił rzut karny wykonywany przez Macieja Polańskiego. - Powiedzieliśmy sobie w przerwie, że jeśli dostajemy taki dar od losu w postaci obronionej "jedenastki", to nie możemy z tego nie skorzystać - mówił Rafał Wójcik. Juventa miała w tym meczu inne okazje do zdobycia bramek, ale dwie z nich w pierwszej połowie zmarnował Artur Kidoń, a jedną w końcówce spotkania Dariusz Anduła. Ogromnego pecha miał natomiast był Bartosz Kwiecień, który złamał rękę i w tym sezonie raczej już nie zagra.