Juventus Turyn - Lech Poznań 3:3. Trzy gole Rudnevsa (video)

SAW
Artjoms Rudnevs zdobył w meczu z Juventusem Turyn trzy bramki
Artjoms Rudnevs zdobył w meczu z Juventusem Turyn trzy bramki fot. mmpoznan.pl
Wielką niespodziankę sprawili w czwartek piłkarze Lecha Poznań. Skazywany na pożarcie w Turynie "Kolejorz" zremisował w swoim pierwszym meczu Ligi Europy z Juventusem 3:3. Bohaterem polskiego zespołu był Artjoms Rudnevs, który popisał się hat-trickiem.

Juventus Turyn - Lech Poznań 3:3 (1:2), Giorgio Chiellini 45 i 50, Alessandro Del Piero 68 - Artjoms Rudnevs 14 z karnego, 30 i 90.

Juventus: Manninger - Grygera, Legrottaglie, Chiellini, De Ceglie (45. Motta) - Krasić, Melo, Gillan, Lanzafame (55. Pepe) - Iaquinta (79. Marchisio), Del Piero.

Lech: Kotorowski - Wojtkowiak, Arboleda, Durdević, Ledezma - Kikut (81. Wilk), Injac, Kriwiec, Stilić (80. Tshibamba), Peszko (73. Wichniarek) - Rudnevs.

Kartki - żółte: Melo, Gillan - Arboleda, Peszko, Wojtkowiak. Sędziował: Władisław Biezborodow (Rosja).

Mecz był bardzo dramatyczny. W 14 minucie Sławomir Peszko został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Prowadzenie Lechowi dał z rzutu karnego Rudnevs. W 30 minucie było już 2:0 dla Lecha, gdy w zamieszaniu przed bramką Alexandra Manningera piłka spadła pod nogi Łotysza, a ten uderzeniem z bliska wpakował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą "Stara Dama" zdobyła bramkę, a w drugiej połowie wyszli na prowadzenie 3:2, gdy Del Piero w 68 minucie pięknie uderzył z dystansu. Ale ofiarna gra Lecha przyniosła efekt w doliczonym czasie gry, gdy świetnym uderzeniem znów popisal się Rudnevs.

W kolejnym meczu Lech podejmuje 30 września FC Salzburg. W drugim meczu grupy A Manchester City FC wygrał na wyjeździe z Salzburgiem 2:0 (1-0).

1. Manchester C. 1 3 2:0
2. Juventus 1 1 3:3
Lech Poznań 1 1 3:3
4. FC Salzburg 1 0 0:2